Ziraat Katılım Bankası'ndan 60 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Finansmanı Ödeme Planı

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında Ziraat Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri, ödemelerini bankanın şubat dönemi kar payı oranları ile yapacak.

Ziraat Katılım Bankası'ndan 60 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Finansmanı Ödeme Planı

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında Ziraat Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri, ödemelerini bankanın şubat dönemi kar payı oranları ile yapacak. Bankanın uyguladığı kar payı oranı ve yıllık maliyet tablosu sizlerle.

Konut finansmanı kullanımlarında Şubat 2021 dönemi kar payı oranları değişim içerisinde. Katılım bankaları müşterilerine sundukları olanakları sürekli yeniliyolar. Diğer bankalardan farklı olarak katılım bankaları müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunuyorlar. Bu seçeneklerin başında ise düşük vadeli ödeme planına daha ucuz kredi fırsatı gibi. ZİRAAT KATILIM BANKASI'DAN KONUT FİNANSMANIZiraat Katılım Bankası, diğer katılım bankalarının sıklıkla kullandığı bu yöntemi kullanmıyor. Banka müşterilerinin kısa vadeli yada uzun vadeli tüm finansman kullanımlarına eşit kar payı oranı uyguluyor. Müşteriler Şubat 2021 döneminde ister 60 ay vadeli isterlerse de 120 ay vadeli konut finansmanı kullansınlar ödemelerini aylık yüzde 1.52 kar payı oranıyla yapacaklar. Eğer müşteriler ev almak için aylık yüzde 1.52 kar payı oranıyla finansman kullanırlarsa, finansmanın yıllık maliyet oranı yüzde 20.5 seviyesinde olacak. Banka müşterilerine ilan edilen kar payı oranının dışında ödeme sürecinde de bazı ek olanaklar sunuyor. Banka müşterilerinin finansman kullanımlarına en fazla 120 ay vade sağlarken ödemeler ise gelir durumuna göre belirlenebilir. Müşteriler gelir durumlarına göre 3 ayda bir ödemeli, taksit tutarı artan yada azalan ödemeli, serbest ödemeli seçeneklerden faydalanabilirler. Bu kapsamda finansman başvurularında ödeme planına dair ayrıntılar banka şubelerinde belirlenir. 100.000 TL FİNANSMAN İÇİN ÖDEME PLANIZiraat Katılım Bankası'ndan 60 ay vade ile 100 bin TL tutarında finansman kullanacak olan bir müşteri ödemelerini aşağıda yer alan tabloya göre yapacak.

KATILIM BANKALARINDAN FİNANSMAN YAPILANDIRMA OLUYOR MU?Özel veya kamu bankalarından konut finansmanı kullanan müşteriler kullanmış oldukları kredileri, kredi faiz oranları düştüğünde bankaların kampanyaları dahilinde yapılandırabilirler. Yapılandırmalar ile yüksek faizle çekilen kredilerin faizleri düşer. Bu kapsamda yapılacak faiz ödemeleri azalır, taksit tutarı düşer. Ancak katılım bankalarında finansman kullanım sistemi kredi kullanımına göre farklı olduğundan yapılandırma uygulanmaz.Emlak365.com

Yorumlar (0)