Ziraat Katılım ile Faizsiz Konut Alacaklar! 10 Yıl Vadeli Ev Finansmanı Oranı Düştü

Faiz ödemeden ev almak isteyenler için katılım bankalarının sağladığı konut finansmanı kar payı oranları yüzde 1.

Ziraat Katılım ile Faizsiz Konut Alacaklar! 10 Yıl Vadeli Ev Finansmanı Oranı Düştü
Faiz ödemeden ev almak isteyenler için katılım bankalarının sağladığı konut finansmanı kar payı oranları yüzde 1.50 bandının üzerindeydi. Kamu bankalarının son günlerde ki konut kredisi hamleleri katılım bankalarının konut finansmanı kar payı oranlarına da yansıdı.

Bu kapsamda konut finansmanı kar payı oranlarında indirime giden bankalardan bir tanesi de Ziraat Katılım Bankası oldu. İşte bankanın sağladığı güncel oranlar.

ZİRAAT KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI ORANLARI

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına kısa süre öncesine kadar yüzde 1.50'den daha yüksek bir oranla konut finansmanı sunuyordu. Ancak geçtiğimiz hafta içerisinde Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından gelen konut kredisi hamlesiyle, Ziraat Katılım Bankası konut finansmanında indirime gitti.

Müşterilerinin faizsiz ev alımlarına banka bundan sonraki dönemde daha düşük maliyet oranları ile finansman sağlayacak. Ziraat Katılım Bankası'nın müşterilerine sunduğu konut finansmanı özelliklerini ve 100.000 TL üzerinden ödeme planını sizlerle paylaşıyoruz.

ZİRAAT KATILIM FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı aylık kar payı oranı yüzde 1.41 olarak uygulanacak.

Müşteriler faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında Ziraat Katılım aracılığıyla ev alırlarsa ödemelerini 120 ay vade ile yapabilecekler.

Müşteriler konut finansmanı kullanımlarında ek vade farkı ödemeyecekler.

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına yüzde 80 oranında finansman sağlıyor. Bu hesaplama ile ekspertiz raporunda yer alan ev değerinin yüzde 80'i kadar finansman kullanıp yüzde 20'si kadar peşinat ödemesi yapılacak.

100.000 TL KONUT FİNANSMANININ 120 AY VADELİ ÖDEME PLANI

Ziraat Katılım Bankası'ndan finansman kullanarak 120 ay vade ile ev almak isteyen müşteriler için maliyet hesaplarını inceledik. Bankanın güncel konut finansmanı kar payı oranıyla yapılacak ödemelere dair 100.000 bin TL'lik ödeme planını inceleyebilirsiniz.



Ziraat Katılım Bankası'ndan 100.000 TL konut finansmanı kullanılması durumunda aylık kar payı oranı yüzde 1.41, yıllık maliyet oranı yüzde 18.67 olacak. Konut finansmanı aylık ödemeleri 1733 TL taksitle yapılacak. 10 yıl sonra 100 bin TL'lik konut finansmanı 209 bin TL olarak geri ödenecek.

KONUT FİNANSMANI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Alacağı evi belirleyen vatandaşlar konut finansmanı başvuruları için banka şubelerine gidecekler. Ziraat Katılım Bankası kredi puanı ve aylık gelir durumuna göre finansman onayı sağlarsa ev banka tarafından alınacak. Kar payı eklenerek vadeli şekilde müşteriye satılacak.
Yorumlar (0)