Konut Kredisinde Faiz Ateşi Söndü! Duyan Halkbank'a Koştu

Konut kredisiyle ev alacaklar için iki farklı faiz seçeneği ile Halkbank Hesaplı Evim konut kredisi kampanyası geldi. Başvurular ise alınmaya başladı.

Finans 28.07.2021 - 09:59 28.07.2021 - 10:00 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için yaz dönemi faiz oranları çok yüksek seviyelerde yer alıyor. Ancak kamu bankalarından bir bir yeni hamleler geliyor. Kendi evini alacaklar için Halkbank hem yüksek limitli hemde düşük maliyet oranlarına sahip hesaplı evim kredi kampanyası için başvuru alıyor. 

KONUT KREDİSİNDE FAİZ ATEŞİ SÖNDÜ

Halkbank resmi sitesinden ev almak isteyenler için sunduğu kredi paketlerine ilişkin tek tek tüm detayları açıkladı. Bu kapsamda banka hesaplı evim kredi paketini kullanarak ev almak isteyenlerin yararlanacağı ek avantajları duyurdu. 

Son güncellemenin ardından banka ev alacaklar için iki farklı faiz seçeneği sunulduğunu aktardı. Banka evin değerine göre düşük faiz ve yüksek faiz uyguladığını açıkladı. 1.500.000 TL değerinin altında bir ev alacaklar için Halkbank yüzde 1.38 faiz oranı uygulayacağını duyurdu. Bunun dışında Halkbank eğer kullanılacak kredi limiti ilan edilen rakamın üzerindeyse kredi faiz oranının yüzde 1.41 olarak uygulanacağını belirtti. 

Halkbank kredi paketine ilişkin bilgilendirme açıklamasında "Bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza imkân tanıyan kredimizdir. Size özel avantajlı faiz oranları sunan konut kredimiz ile taksit ödemelerinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabilirsiniz." paylaşımında bulundu. 

NE KADAR ÖDEME YAPARIM?

Halkbank hesaplı evim kredi paketi ile ev alacaklar için en önemli detaylar kredi maliyet tablosu. Müşteriler kullandıkları krediyi 10 yıl sonunda kaç TL olarak ödeyeceklerini, kredinin yıllık maliyet oranlarını ve aylık taksit tutarlarını merak ediyorlar. 

Emlak365 olarak bizlerde bankanın 100.000 TL hesaplı evim konut kredisinin aylık taksit tutarı başta olmak üzere tüm ödeme planını paylaşıyoruz. 

halkbank-2

Halkbank ev alacak olan müşterilerine çok yüksek limitle kredi kullanım imkanı da sağlıyor. Bankanın güncel kredi limiti oranları yüzde 10'a yüzde 90 olarak uygulanıyor. Bu formül kapsamında vatandaşlar alacakları evin ekspertiz değerine göre yüzde 10 oranında peşinat ödeyecekler. Geri kalan yüzde 90'lık kısım kredi kullanılarak kapatılabilecek. Örneğin 400.000 TL değerinde ki bir ev için 40.000 TL peşinat ödemek yeterli olacak. Gelir durumunun uygun olması durumunda geri kalan 360.000 TL Halkbank Hesaplı Evim Kredisiyle taksitle ödenebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@