Konut Kredisinde Psikolojik Eşik Kırıldı! Vakıfbank 0.96 Faizle Konut Kredisi Verecek

Konut kredisi faiz oranlarında yenilenme yapıldı. Son dakika faiz indirimi kararı sonrası Vakıfbank 0.96 faizle konut kredisi müjdesi geldi. 0.96 faizli ev kredisi kullanacaklara maliyet tablosu.

Finans 17.11.2021 - 12:49 17.11.2021 - 12:49 Mustafa KARAGÖZ

Yüksek faiz oranlarından şikayetçi olan vatandaşlar için Vakıfbank konut kredisi hamlesinde bulundu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sağladığı destek ile düşük faizli kredi verecek olan Vakıfbank'ın sağladığı konut kredisinin kullanım detaylarını emlak365.com olarak aktarıyoruz. 

%0.96 FAİZLE KONUT KREDİSİ BAKANLIK DESTEK VERECEK

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için son düzenleme kamu bankalarından ekim ayı sonunda gelmişti. Merkez Bankası'nın sürpriz faiz indirimi sonrasında konut kredisi faiz oranlarında 3 kamu bankası düzenlemeye gitmişti. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank resmi sitelerinde yaptıkları konut kredisi faiz güncellemeleri ile 120 ay vadeli konut kredilerinde yüzde 1.29 faiz uygulayacaklarını bildirdiler. Ekim ayı sonundan bu zamana kadar değişmeyen oranların ardından yeni bir karar açıklandı. Merkez Bankası kararı öncesinde Vakıfbank müşterilerine düşük faizli kredi sağlayağını ilan etti. 

Kentsel dönüşüm kapsamında ev yapımı için sağlanacak olan konut kredileri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle verilecek. 

vakıfbank 0.96 konut kredisi

Vakıfbank'ın resmi sitesinden ilan ettiği konut kredisi paketinde devlet tarafından sağlanan aylık faiz desteği yüzde 0.41, yüzde 0.37 ve yüzde 0.33 olarak açıklandı. İlan edilen destekler sonrasında konut kredisi faiz oranları yüzde 0.88, yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 olarak oluştu. Konut kredisi faiz oranlarına dair uygulama koşulları ise; A sınıfı verimlilik sınıfında yer alan konutlar için yüzde 0,88, B sınıfı verimlilik sınıfında yer alan konutlar için yüzde 0,92 ve standart konutlar için ise yüzde 0,96 faiz oranı olarak açıklandı. 

0.96 vakıfbank konut kredisi

0.96 FAİZLİ VAKIFBANK KONUT KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Vakıfbank 0.96 faizli konut kredisi kullanımı, riskli yapı kapsamında konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri yararlanabilecek. Bunun dışında riskli yapılarda en az bir yıl oturan kiracılarda 0.96 faizli kredilerden faydalanabilecek. Son olarak olarak ise  sınırlı ayni hak sahipleri, sahip olduğu riskli yapı olarak tespit edilen, farklı bir konut almak isteyenler kullanabilecek. 

Kredi kullanımlarında vade süreci en fazla 120 ay olurken kredi limiti kısıtlıdır. Vakıfbank konut kredisi limiti için açıklamasında "Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 200.000.-TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 200.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 1.000.000.-TL olabilecektir." bilgilerini verdi. Bu özellikler kapsamında 0.96 faizli konut kredisi kullanılabilecek ve ev sahibi olunabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@