Emlak Konut GYO Duyurdu: Saraçoğlu Projesi İçin ÇED Süreci Başlatıldı!

Türkiye'nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketleri arasında yer alan Emlak Konut GYO merakla beklenen Saraçoğlu projesi için ÇED sürecinin başlatıldığını duyurdu. Saraçoğlu Emlak Konut GYO projesi hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Emlak Konut GYO Duyurdu: Saraçoğlu Projesi İçin ÇED Süreci Başlatıldı!

Oldukça sancılı geçen ve pek çok kez verilen iptal kararları nedeni ile ertelenen Emlak Konut GYO Saraçoğlu konut projesi için beklenen haber geldi. 

Emlak Konut GYO tarafından yapılan resmi açıklama ile merakla beklenen projenin ÇED sürecinin resmen başladığı ilan edildi. Ankara'nın en kıymetli bölgelerinden birinde yer alan Saraçoğul Mahallesi için yapılacak olan projede ÇED süreci başlatılmış oldu. 

ANKARA SARAÇOĞLU MAHALLESİ KONUT PROJESİ İÇİN EMLAK KONUT GYO ÇED SÜRECİNİ BAŞLATTI! 

Türkiye'nin ilk toplu konut uygulamalarının hayata geçirildiği Tarihi Saraçoğlu Mahallesi için süreç işlemeye devam ediyor. Mahalle sakinlerinin ve Mimarlar Odası'nın yenileme projesine kesin olarak karşı çıktığı projede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tek bir ağacı bile kesmeden kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini söylemişti. 

Emlak Konut GYO Proje Namık Kemal ve Yenişehir Mahallelleri, 2940 Ada 7-8-9-10-11-16 Nolu Parseller, 5361 Ada 3 Nolu Parsel, 80144 Ada 1 Nolu Parsel, 80145 Ada 1-2 Nolu Parseller, 80146 Ada 1 Nolu Parseller üzerinde hayata geçirilecek olan projenin ÇED sürecini başlattıklarını duyurdu. 

Saraçoğlu Konut Projesi tamamlandığı anda 35 Adet Konut, 304 Adet Ofis-Dükkan ile 121 Oda ve 35 Apart Otel toplamda 80 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip olan inşaat alanı üzerinde yükselecek. 

Emlak365.com