Hatay'a 32 bin 715 konut yapılacak! İhaleler tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Hatay iline 32 bin 715 konutun inşa edileceği ifade edildi.
Hatay'a 32 bin 715 konut yapılacak! İhaleler tamamlandı

Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Hatay ilinde konutların inşa edileceği öğrenildi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile birlikte 34 bin 715 konutun yapılacağı, ihalelerin de tamamlandığı ifade edildi.

İHALELER TAMAMLANDI!

Bakan Özhaseki tarafından yapılan açıklamalarda “Depremden etkilenen 11 şehrimizi bir an evvel ayağa kaldırmak boynumuzun borcudur. Medeniyetler şehri Hatay’ımızda da konut ve köy evlerimiz hızla yükseliyor. Şehrimizde; 220 bin 66 afet konutu, 34 bin 129 köy evi olmak üzere toplam 254 bin 195 konut üreteceğiz. Afet konutlarımızdan, 32 bin 715 konutumuzun ihalesini gerçekleştirdik. 30 bin 88 konut ile 48 dükkânın yapımını sürdürüyoruz. Afetzede kardeşlerimize söz verdiğimiz üzere evlerini en kısa sürede teslim edeceğiz. ifadeleri ile yapımı sürecek olan konutlar için ihalelerin tamamlandığı öğrenildi.

TESLİM TARİHİ BELLİ OLDU!

Deprem bölgesi için yapılacak olan bu konutların ne zaman teslim edileceği hakkında merak edilenlerin artmasının ardından ise Bakan Özhaseki tarafından “Hatay'ımızı eski günlerine tekrar kavuşturacağız. Hatay'da yöresel mimariye uygun köy evlerimizin yapımını aralıksız sürdürüyoruz. Toplamda 34 bin 129 köy evimizi sosyal donatı alanlarıyla birlikte inşa edeceğiz. İl genelinde 244 köyümüzde ihale sürecini tamamladık. 6 bin 847 köy evi ile 947 ahırın yapımına başladık. Hatay'ımız için, Hataylı hemşehrilerimiz için sağlam ve güvenli köy evlerimizi en kısa sürede tamamlayıp teslim edeceğiz.” dedi.