Konut Projelerinde Kış Fırsatları! Düşük Faiz, 2 Yıla Varan Ödeme Erteleme, İndirimli Satışlar

Türkiye geneli çok sayıda konut firması kış fırsatlarını açıkladılar.

Konut Projelerinde Kış Fırsatları! Düşük Faiz, 2 Yıla Varan Ödeme Erteleme, İndirimli Satışlar

Türkiye geneli çok sayıda konut firması kış fırsatlarını açıkladılar. Firmalar müşterilerine daha uygun koşullarda ev alma fırsatı sunarken firmaların sundukları kampanyalarda kredi olanakları ile ödeme erteleme fırsatları öne çıktı.

Konut firmaları yeni dönem projelerini tek tek duyurmaya başladılar. Firmalar müşterilerine farklı koşullarda konut satışları yapacaklarını ve müşterilerine kendi birikim ve aylık gelirlerine göre ödeme yapabilecekleri fırsatlar olduğunu duyurdular. Konut firmaları kış döneminde özellikle müşterilerin talep içerisinde olduğu başlıklar üzerinde özel imkanlar sağladılar. Kış dönemini hareketli geçirmek isteyen, elinde kalan konutları satmak isteyen firmaların konut projelerinde sunulan bazı olanakları sizlerle paylaşıyoruz. 

KONUT PROJELERİNDE KREDİ KAMPANYALARI ÖN PLANA ÇIKIYOR

Konut projelerinden sıfır daire almak isteyenler için firmaların tercih ettiği ek avantaj kredi alanında oluyor. Çok sayıda şehirde faaliyet alanı bulunan farklı firmaların birçoğu müşterilerine Aralık 2020 dönemine göre daha düşük faiz oranlarıyla konut kredisi imkanı sunuyorlar. Firmaların konut kredisi olanaklarında en çok rastlanan faiz oranı ise yüzde 0.99. Bunun dışında konut firmaları kendileri tarafından sağlanan kredi kapsamında yüzde 1.05 ve yüzde 1.09 faiz oranlarıyla da kredi fırsatları sunuyorlar. 

İNDİRİMLİ SATIŞLAR

Konut firmalarının yaz döneminde satılmayan konutları için müşterilerine sunduğu olanaklardan birisi de indirimli satış fiyatları. Firmalar müşterilerine yüzde 5, yüzde 10 ve yüzde 20'ye varan indirim kampanyaları sunuyorlar. Peşin ödemeli ev alacaklar için sunulan indirim kampanyaları ise alınacak konuta göre değişiyor.

6 AYDAN 2 YILA ÖDEME ERTELEME FIRSATLARI

Sıfır daire alacaklar için yaz döneminde sunulan konut satışı kampanyalarında 2 yıl sonra ödemeli fırsatlar bulunuyordu. Aralık 2020 döneminin kalan günlerinde de firmaların bazıları müşterilerine 6 aydan 2 yıla kadar ödeme erteleme sağlıyorlar. Burada dikkat edilecek olan nokta ise ödeme erteleme sonrasında müşterilerin belli bir oranda peşinat ödemesi yada ara ödeme yapacak olmaları. Ara ödemeli dönem sonrası ise anlaşılan vade süreci kadar müşteriler aylık düzenli ödeme yaparak ev kredisi borçlarını tamamlayacaklar.

KONUT PROJELERİNE NASIL ULAŞILIR?

Müşteriler kendi şehirlerinde yer lan konut projelerini şehre göre arama yaparak araştırabilirler. Ayrıca çoğu firma bankalar üzerinden de anlaşma sağlayarak düşük banka kredisiyle ev satışı yapıyorlar. Müşteriler kendi şehirler için olan projeleri bankaların anlaşmalı konut listelerinden de takip edebilirler. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)