Menuskent'te 8 Bin Metrekarelik Alan Satışa Sunuldu

Aymor Grup tarafından Ankara'da hayata geçirilen Batıkent Karacakaya'da Menuskent projesinde 8.000 metrekarelik ticari alanın satışları için ön talep toplama süreci başladı.
Menuskent'te 8 Bin Metrekarelik Alan Satışa Sunuldu

Aymor Grup tarafından Ankara'da hayata geçirilen Batıkent Karacakaya'da Menuskent projesinde 8.000 metrekarelik ticari alanın satışları için ön talep toplama süreci başladı.

Batıkent Karacakaya bölgesinde Aymor Grup tarafınan gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük yeşil alana sahip Menuskent'te hayat başlıyor. Menuskent projesinde yer alan 8.000 metrekarelik ticari alanın satışları için de ön talep toplama süreci başladı.

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan konuyla ilgili konuşmasında, 1.000 konut ve toplamda 4.000-5.000 kişinin yaşayacağı, Menuskent projesinin kendi içinde bir uydu kent olarak tasarlandığını belirtti.

Bu projede en az 5.000 kişiye hitap edecek bir AVM alanı olduğunu ve bunun da 8.000 metrekarelik alanını satılabilir alan olduğunu ifade eden Kürşat Ayhan; “Bu satılabilir alanları yönetim olarak satmaya karar verdik ve ön talepleri toplamaya başladık. Şu an metrekare birim fiyatları hazırlanıyor. Çeşit çeşit metrekareler bulunmakta. AVM’nin Eylül sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor.

İçerisinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey bulunuyor. Yoğun bir nüfusun yaşayacağı Menuskent’te AVM için büyük bir taleple karşılaştık, bu da en iyi hizmeti verebilecek, buradaki yaşam kalitesini artıracak bir yapı oluşturacak” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin En Büyük Yeşil Alanına Sahip

Ankara'nın yeni gözde bölgeleri arasında olan Batıkent Karacakaya semtinde hayata geçirilecek proje Menuskent, 10 bloktan oluşuyor. Menuskent projesi kapsamında, 652 daire ve 332 villa yer alıyor.

Türkiye'nin en büyük yeşil alana sahip marka projesi olma özelliği taşıyan Menuskent projesi, 'şehir içinde koca bir şehir' konseptiyle hayata geçiriliyor. Menuskent projesi, 388.000 metrekarenin üzerinde yapılması planlanıyor.

388.000 metrekarenin yüzde 87’sini yeşil alan ve sosyal yaşam alanları yer alıyor. Şehir merkezinin kuzeyinde, rakım olarak 110 metre daha yüksekte ve kente oksijenin girdiği bir lokasyonda yer alan proje içerisine 23 bin ağaç dikilecek. Menuskent projesi, dikilecek 23 bin ağaç içerisinde meyve ağaçlarının da yer alacağı, doğal park niteliğinde planlanıyor.

“Ankara’daki Küçük Kopenhag”

Başkent'in yeni gözdesi arasına girecek olan projede, fark yaratacak birçok özelliği de içerisinde barındırıyor. Menuskent projesinde, site içinde dev alışveriş merkezinin yanı sıra, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik golf sahası da yer alacak.

Başkent'te hayata geçirilecek Menuskent projesi, “Ankara’daki Küçük Kopenhag” olarak nitelendiriliyor. Şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzak, doğayla baş başa kalabileceğiniz ve sportif faaliyetlerle dolu bir yaşam alternatifi sunuyor.

Menuskent, lokasyondaki gelişmiş ulaşım imkânları sayesinde Ankara’yı bir uçtan diğer uca bağlayan güzergâhlara sadece 25 dakika mesafede bulunuyor.