Riva Düşler Vadisi 3. Etap Ön Satışa Çıktı! İşte Villaların Metrekare Fiyatları!

Riva Düşler Vadisi 3. Etap Ön Satışa Çıktı! İşte Villaların Metrekare Fiyatları!
2018 yılında temeli atılan Riva Düşler Vadisi projesinin 3. etabında ön talep dönemi başladı. Projede yer alan villaların metrekare fiyatları 50 Bin TL’den başlıyor.

Galatasaray’a ait olan Riva arazisi üzerinde Emlak Konut GYO öncülüğünde Yılmaz İnşaat ve FBA Yapı tarafından inşa edilen Düşler Vadisi projesi büyük ilgi görmeye devam ediyor. Proje kapsamın ilk 2 etapta toplam 700 villa satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan bu villaların 685’i satıldı. 3. etap çalışmalarına başlanılan projede 300 adet villa daha inşa edilecek. Bu yeni villalar için ön talep toplanmaya başlanırken villaların metrekare fiyatlarının 50 Bin TL’den başlayıp 65 Bin TL’ye kadar çıkabildiği bildirildi.

İNŞAAT MALİYETLERİNDEKİ ARTIŞLAR FİYATLARA YANSITILMADI

Riva Düşler Vadisi Projesi ile alakalı olarak proje sahiplerinden FBA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aksöz bir açıklama yaparak, “Son dönemlerde inşaat maliyetlerinde artışlar olduğu herkesin malumu. Açıkçası biz bu projeye bu zamları yansıtmadık. Cebimizden finanse ediyoruz. Burada önemli olan süreci başarılı bir şekilde yönetmek. Bu şekilde ayakta kalıp süreklilik elde edebilirsiniz. Demir, çimento ve alüminyum gibi fiyat artışına maruz kalan inşaat malzemelerindeki fiyat yükselişleri projemizde fiyatlamada dikkate alınmamaktadır.” dedi.

500 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPILDI

Projenin bir diğer ortağı olan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ise, “Burada çok ciddi bir yatırım yaptık. Bir şehir kuruyoruz. Projemizin içerisinde 32 derslikli devlet okulu, cami gibi yapılar bulunuyor. Bunun yanında alt yapı çalışmaları, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi yatırımları da kamuya devredecek şekilde tamamladık. Bu yatırımların toplam bedeli 500 Milyon TL’yi buluyor.” açıklamasını yaptı.

MÜŞTERİLERE KONUT KREDİSİNİ KENDİLERİ VERECEK

BDDK’nın konut kredisi kararını da değerlendiren Hakan Yılmaz, “BDDK 10 Milyon TL üzerindeki konutlar için konut kredisi imkanını kaldırdı. Bizim satışa çıkardığımız evlerin fiyatları 10 Milyon TL’Nin üzerine ve dolayısı ile bu karardan etkilendik. Kredi kullanmayı düşünen ana henüz işlemleri tamamlanmamış müşterilerimiz vardı. Bu müşterilerle şimdi farklı şartlarda görüşme yapmak zorundayız. Kendi finansman ensturmanlarımızı devreye sokacağız. Yani müşterimize konut kredisini biz vermiş olacağız. Ancak bu karar aceleyle alınmıştır ve sürdürülebilir olmayacaktır.” dedi.

Emlak365.com