banner136

TMSF Başkanı Gülal Duyurdu: Ataşehir Modern Konut Projesi İçin Satışlar Başlıyor!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, önemli açıklamalarda bulundu. TMSF olarak yönetimini devraldıkları şirketler hakkında bilgi veren Başkan Gülal uzun süredir devam eden Ataşehir Modern Konut Projesi son durumu hakkında da bilgi verdi. Detaylar haberimizde...

TMSF Başkanı Gülal Duyurdu: Ataşehir Modern Konut Projesi İçin Satışlar Başlıyor!

Ataşehir Modern Konut projesi için beklenen satış açıklaması geldi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal tarafından yapılan açıklama ile toplamda 1.113 adet konut ve 44 adet ticari alandan oluşan proje için yeni açıklamalarda bulundu. 

ATAŞEHİR MODERN KONUT PROJESİ İÇİN SATIŞ BAŞLIYOR! 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) hakkında yaşanan gelişmeleri paylaşan Gülal Çukurovayı protokole bağladıklarını belirterek "20 yıl geçti, artık son aşamalara gelmek üzereyiz. Burada şu ana kadar toplam 23,2 milyar dolar tahsilat yaptık, 600- 700 milyon dolarlık daha tahsilat beklentimiz var" dedi.

Ataşehir Modern Projesi hakkında da bilgi veren Gülal 1.113 adet konut ve 44 adet ticari üniteden oluşan projenin ticari bir proje olduğuna dikkat çekerek buradan gelecek hasılat ile önemil bir kamu alacağın tahsil edeceklerini dile getirdi. Söz konusu konut projesinin lansman çalışmalarının 15 - 20 gün içerisinde yapacaklarını belirten Gülal "Asgari 2 milyar liralık bir hasılat beklentimiz var.

Masrafları çıktıktan sonra burada en az 1 milyar liralık beklentimiz var. Dolayısıyla buradan gelecek hasılat, inşallah bize Balkaner Grubu'nun dosyasını kapattıracak. Biz Çukurova'yı da protokole bağladık, dosyayı kapattık gözüyle bakıyoruz. Kangren olmuş birçok TMSF dosyasını da bu süreçte çözdük" dedi. 

Aksüs Yapı tarafından 2017 yılında başlatılan projede daha sonra yetki ve denetim TMSF bünyesine geçmişti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)