Konut Projelerinin Satış Ofisleri Kalabalıklaştı, Konutta Şenlik Başladı

Beklenen konut kredisi faiz oranları düştü müjdesi geldi, konutta KDV oranı indirimi ve tapu harcı indirimi ile konutta bahar şenliği start aldı.

Konut Projeleri 10.05.2018 - 14:22 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Beklenen konut kredisi faiz oranları düştü müjdesi geldi, konutta KDV oranı indirimi ve tapu harcı indirimi ile konutta bahar şenliği start aldı. 

Alım İçin Bekleyen Vatandaş Harekete Geçti Uzun süredir gerek konut kredisi faiz oranlarının rekor seviyelere çıkması gerekse de ekonomik verilerin tedirginlik yaratması vatandaşın konut alımlarında beklemeye girmesine neden olmuştu. Verilen tapu harcı indirimi ve konutta KDV oranı indirimi müjdelerinin ardından biraz önce yapılan "konut kredisi faiz oranları düştü" müjdesi ile beraber konutta bahar dönemi resmen start almış oldu.Markalı Konut Projelerinin Satış Ofisleri Doldu TaştıYapılan ilk açıklamalara göre bugün sabahtan itibaren deyim yerindeyse "vatandan sokağa indi" ve satış ofislerinin yolunu tuttu. Zaten iki gündür konut projelerini araştıran vatandaşlar bugün faiz oranlarının düşürülmesi ile beraber alımlara başlamak üzere ilk adımları attı.Konut Stoku Büyük Hızla Eriyecek Getirilen cazip fırsatlar ve yapılan indirimler ile beraber markalı konut projelerine ait olan konut stokunun kısa sürede tüketileceği iddia edildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, faiz indirim kararının büyük heyecan yarattığını söyledi. Durbakayım, “Alım kararı verenler var, satış ofisini arıyorlar ve ‘faiz kararını bekliyoruz’ diyorlar.Tablo netleşsin, bekleyen alıcı harekete geçecek. Bu kampanya ile devlet 250 milyon liralık katkı sağlarken 7-8 milyarlık bir sinerji oluşacak. Ev almak isteyen ama faiz yükü nedeniyle kararsız kalan vatandaş için de büyük fırsat oluşacak” dedi.TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@