Konut Projelerinin Satış Ofisleri Yoğunlaştı, Düşük Faiz Alıcıyı Hareketlendirdi!

Kamu bankaları tarafından başlatılan yüzde 0.99 faiz oranı kampanyası sonunda başladı. Ev sahibi olmak isteyen kişiler faiz indirimi ile harekete geçti.

EMLAK HABERLERİ 03.08.2019 - 14:57 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Kamu bankaları tarafından başlatılan yüzde 0.99 faiz oranı kampanyası sonunda başladı. Ev sahibi olmak isteyen kişiler faiz indirimi ile harekete geçti.

Hem ev sahibi olmak isteyen hem de eldeki konutlarını satmak isteyen müteahhitlerin büyük bir heyecanla beklemiş oldukları konut kredisi faiz indirimi müjdesi geldi. En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.99 Oldu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından hafta içi basın mensupları ile yapmış olduğu toplantıda dile getirilen faiz indirimi başladı. Kamu bankaları tarafından konut kredisi faiz oranları indirildi ve en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 olarak belirlendi. Konut kredisi çekmek isteyen kişiler için yüzde 1 olarak belirlenen konut kredisi psikolojik eşiğinin aşılması ile beraber uzun süredir konut alımını erteleyen kişiler harekete geçti. Konut Projelerinin Satış Ofisleri Hareketlendi! Konut projelerinin satış ofisleri beklendiği üzere hareketlendi. Konu hakkında açıklama yapan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım  "Telefonlarımız susmadı. Vatandaş faiz oranlarını ve fiyatları soruyor. Hafta sonu yoğun ziyaretçi olacağı kesin, biz Teknik Yapı olarak ciddi randevu aldık. Satış elemanları sayısını arttırdık. Beklediğimiz günler geldi. Bugünden sonra sektörde canlanma başladı" diyerek beklenen hareketliliğin başladığını söyledi. Bir diğer önemli çatı kuruluşu olan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin ise yapmış olduğu açıklamasında konut fiyatlarına zam geleceği uyarısında bulunarak "Faizlerin yüzde 1’in altına inmesi önemli bir adım. Diğer fırsat ise fiyatlar. Çünkü bir yılda yüzde 50-70 maliyet artışı oldu ama bu artış satış fiyatlarına yansımadı. Şuan alıcı için fırsat döneminden geçiyoruz. Bundan sonra yapılacak projelerde bugünün fiyatlarını görmek mümkün olmayacak" dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@