Konut Satışında Rekor Kırmak İçin Mutlaka Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapılmalı!

TÜİK Ekim 2018 konut satış istatistikleri yükselen konut satış istatistiklerini ortaya koyarken inşaat sektörü yeni bir konut satış rekoru için hükümetten konut kredisi faiz desteği bekliyor.

EMLAK HABERLERİ 23.11.2018 - 15:46 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

TÜİK Ekim 2018 konut satış istatistikleri yükselen konut satış istatistiklerini ortaya koyarken inşaat sektörü yeni bir konut satış rekoru için hükümetten konut kredisi faiz desteği bekliyor.

Hatırlanacağı üzere Türk inşaat sektörü 2017 yılında toplam 1 milyon 409 bin adet konut satışı gerçekleştirerek büyük bir rekor kırdı. İnşaat Sekörü 2018 yılının ilk aylarına iyi bir başlangıç yaptı ancak ardından patlayan kriz ve buna paralel olarak yükselen konut kredisi faiz oranları ne yazık ki konut satışlarını olumsuz etkiledi. Yılın İlk 10 Ayında Kaç Konut Satıldı?Türkiye'de 2018 yılının ilk 10 ayında 1 milyon 148 bin adet konut satışı gerçekleştirildi. Sadece Ekim 2018 döneminde satılan konut sayısı yüzde 19 oranında artış göstererek 146 bin rakamını buldu. Ancak bu sayıya ulaşılmasındaki en büyük pay Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasının oldu. Düzenlenen kampanya ile elde kalan konut stoku büyük oranda satıldı ve konut satış rakamları da bu sayede yükseldi. Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapılırsa Satışlar Rekor Kırar! Ev almak için bekleyen binlerce kişi konut kredisi faiz indirimi yapılmasını bekliyor. Konut almak isteyen ancak yüksek faiz oranları nedeni ile beklemede kalmak zorunda olan kişilerin sayıları oldukça yüksek. Konu hakkında açıklamada bulunan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım "Kısaca yurtiçi satışların yeni bir rekor kırması için konut kredisi faizlerinin uygun seviyelere inmesi gerekmektedir. Böylece bu yılın 10 ayında gerçekleşen toplam 1 milyon 148 bin adetlik konut satışı geçen yılki 1 milyon 409 bin adetlik rekor satışının üzerine çıkabilir" diyerek yeni bir faiz indirimi talebinde bulundu. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@