Konut Satışları Hakkında Şok İddia! "Gayrimenkul Satışları Durma Noktasında"

Yükselen faiz oranları ve bozulan ekonomik göstergeler Mart ayında canlanmaya başlayan konut satışlarını vurdu.

Emlak Haberleri 08.05.2019 - 09:35 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Yükselen faiz oranları ve bozulan ekonomik göstergeler Mart ayında canlanmaya başlayan konut satışlarını vurdu. Konut satışları durma noktasına geldi!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar faiz engeline takılmaya devam ederken konut sektörü de yeniden duran konut satışları ile sıkıntılı bir dönemden geçiyor. 



Düşen konut satışları ve bankaların yükselen faiz oranları ile borçlarını çevirmekte zorlanan inşaat sektörü yeni çözüm önerileri için çıkış noktaları arıyor. 



Konut Satışları Durma Noktasına Geldi! 



Konu hakkında Foreks Haber Merkezi'ne açıklama yapan EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Satışlar durma noktasına geldi. Hatta satış değil, eskiden sattıklarının iadeleri ile mücadele eden bir markalı konut sektörü oluştu. Hal böyle olunca bildiğimiz üretim şeklini devam ettirmek mümkün değil” diyerek sektörün içerisinde olduğu duruma dikkat çekti. 



İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Yeni Çözüm Önerileri Geliştirmeli 



Acilen yeni çözüm önerileri geliştirilmesi gerektiğini belirten Cansel sektörün kendisin kurtarmak için yeni arayışlara girmesinin zorunlu olduğunu söyleyerek Avurpalı yaşlı nuüfusa dikkat çekti.



Cansel yapmış olduğu değerlendirmesinde "Bu açıdan bakıldığında önümüzde önemli fırsatlar olduğunu ve bunların üzerinde çalışılması gerektiğini fark edebiliyoruz. Örneğin yaşlanan dünya nüfusunu Avrupalı bazı ülkeler ne yapacaklar, nasıl oyalayacaklar, nasıl geçindirecekler diye düşünüyorlar.



Ülkelerinde emekli maaşları ile zor yaşayan bu kesim neden Türkiye’de kendilerine ait bir projede zamanlarını geçirmesin diye insan düşünüyor. Sağlık fasilitelerinin olduğu, belki termal suyun bulunduğu, güneşin 7-8 ay görüldüğü güzel iklimli bir bölgede bu kesimin beklentilerini kapsayan projeler neden geliştirmeyelim?



Gerekirse satmayalım kiralayalım, hayatlarının sonuna kadar kadar kalsınlar. Sağlık hizmetleri organize edelim, eğlenceler düzenleyelim. Kalacakları yerlerde gayrimenkul sektörü, hizmetlerden hizmetler sektörü, tefrişten de yan sanayi faydalansın. Bu gibi fikirleri beyin cimnastiği ile elbirliğiyle geliştirebiliriz" diyerek sektöre çağrıda bulundu. 



Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@