Konut Satışları Patlama Yapacak, Konut Kredisi Faiz İndirimi Zora Girdi!

Yabancılara konut satışı için yeni teşvikler geldi. Müteahhitler satışlarda patlama yapmaya hazırlanırken ortaya çıkan yeni durum konut kredisi faiz indirimi bekleyen kişilere ne yazık ki kötü haber anlamına geliyor.

Emlak Haberleri 23.09.2018 - 11:28 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Yabancılara konut satışı için yeni teşvikler geldi. Müteahhitler satışlarda patlama yapmaya hazırlanırken ortaya çıkan yeni durum konut kredisi faiz indirimi bekleyen kişilere ne yazık ki kötü haber anlamına geliyor.

Ev satın almak için konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişiler için kötü haber geldi. Ev satın alan yabancılara vatandaşlık hakkı için uygulanan limitin 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekilmesi müteahhitlerin konut satış hedeflerini arttırdı. İç Savaştan Kaçmak İsteyen Orta Doğu Ülkeleri Türkiye'ye Akın Edecek Orta Doğu ülkelerinde yaşayan kişiler ülkelerindeki iç savaş ve kargaşadan kaçmak için kültür olarak kendilerini yakın hissettikleri Türkiye'ye gelmeyi tercih ediyor. Büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu ve herkesin inançlarına uygun olarak yaşama imkanı bulduğu ülkemiz bu nedenle ülkelerinden kaçmak isteyen yabancı yatırımcıların tercihi oluyor. Vatandaşlık için uygulanan tutarın düşürülmesi ise ülkemize olan ilginin daha da artması anlamına geliyor. Konut Satışları Yükselirse Konut Kredisi Faiz Oranları İçin İndirim Yapılmasına Gerek KalmayabilirVatandaşı bu noktada ilgilendiren konu ise konut satış rakamlarının beklendiği gibi katlanarak artması durumunda konut kredisi faiz indirimi yapılmasına gerek kalıp kalmayacağı oldu. Yükselen konut satış rakamları inşaat sektörünün üzerindeki baskının azalması anlamına geleceği için bu da hükümetin kendisini büyük bir ekonomik külfet altına sokacağı konut kredisi faiz müdahalesini gereksiz kılabilir. Yani vatandaşın beklediği büyük konut kredisi faiz indirimi müjdesi ne yazık ki gelmeyebilir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konu hakkında çalışmaları olduğunu açıklamış ancak Eylül ayında yapılacağı söylenen indirim ay sonu olmasına rağmen ne yazık ki bir türlü gelmemişti. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@