Konut Sektöründe Balon Yok! Ev Almanın Tam Zamanı

Konut sektöründe balon olduğu iddiaları hakkında açıklama gelirken ev almayı düşünen vatandaşa da alım tavsiyesi geldi. Ev almak isteyenler ne yapmalı, konut fiyatları yükselecek mi?

Emlak Haberleri 13.11.2019 - 12:36 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Konut sektöründe balon olduğu iddiaları hakkında açıklama gelirken ev almayı düşünen vatandaşa da alım tavsiyesi geldi. Ev almak isteyenler ne yapmalı, konut fiyatları yükselecek mi?

Konut sektöründe balon olduğu iddiaları gündemdeki yerini korurken Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) inşaat sektörünün masaya yatırıldığı özel bir toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş sektörde yükseliş ivmesi yaşandığını belirterek bu yükselişin ekonomiye de olumlu yansıyacağını söyledi. 2020 Yılında İnşaat Sektörü Yeni Konut Projeleri İle Atağa KalkacakAkkuş yapmış olduğu konuşmasında "Her koşulda sektörde güven duyacağı şirketlerin projelerine yatırım yapmayı tercih eden yatırımcılar, bu süreci bir fırsat olarak görüyor. Artan maliyetlere konut fiyatlarında artışa gidilmemesi, düşen faiz oranı ve uzun vadelendirme seçenekleriyle gelen talepler hızla sıcak satışa dönüşüyor.Hem yatırım hem de oturum odaklı yaklaşan müşteriler, finansal açıdan güçlü ve tecrübeli şirketlerin kapısını çalıyor. İçerisinde bulunduğumuz dönem, 2020 odaklı yeni yatırımlar için de çok önemli bir katkı sağlıyor.Sektörümüzde mevcut konut stoklarının tüketilerek yeni proje inşaatlarına başlanması, ekonomimiz için çok büyük bir potansiyel güç barındırıyor. Bu süreç, bu potansiyelin ortaya çıkarılması için önemli bir itici güç sağlayacak.MARİŞ üyelerinin üçte birini oluşturan konut sektöründeki Mardinli girişimciler olarak bizler, 2020 yılında ve sonrasında da tüketim alışkanlıkları ve talepleri istikrar kazanmış orta sınıfı ve bölgesindeki güvenli konumuyla yabancıların ilgisini cezbeden bir ülkede, bu güçlü reel talebe dayanarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi. Konut Sektöründe Balon Var Mı?Konut sektöründe balon olduğu iddialarına yanıt veren Fuzulev'in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal ise konut sektöründe balon olduğu iddialarının spekülatif söylemler olduğunu belirterek "Şimdi konut almanın tam sırası. Türk insanı rüşdünü ispatlamış markalı konutlara güvenmeli" dedi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@