Konut Sektöründe Beklenen Kıpırdama Başladı!

Rekor seviyelere yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile satışları adeta bıçak gibi kesilen inşaat sektöründe yüzler tekrar gülmeye başladı.

EMLAK HABERLERİ 05.02.2019 - 08:34 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Rekor seviyelere yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile satışları adeta bıçak gibi kesilen inşaat sektöründe yüzler tekrar gülmeye başladı.

Bankaların kredi faiz oranlarında normalleşme sürerken yaşanan düşüş konut satışlarına olumlu yansımaya başladı. Sabah Gazetesi yazarlarından Seda Tabak tarafından yapılan habere göre yaşanan talep artışı konut metrakare fiyatlarına da yükseliş olarak yansıdı. İstanbul'da Konut Metrekare Fiyatları Yükselmeye Başladı! Nerede ise 1 yıldır duraklama dönemine giren ve son derece zorlu günler yaşayan inşaat sektöründe yüzler tekrar gülmeye başladı. Konut sektöründe kıpırdama yaşanmaya başlanırken yaşanan talep artışı raflara kaldırılan büyük bütçeli konut projelerinin tekrar raflardan inmesine neden oldu. Endeksa tarafından yayımlanan verilere göre özellikle de İstanbul'un gözde semtleri arasında yer alan Beykoz, Sarıyer, Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar gibi ilçelerde dikkat çeken artış yaşandı. Beykoz Konut Fiyatları İle Rekor Kırdı Özellikle de Beykoz konut fiyatları yaşanan artış ile dikkat çekti. Beykoz ortalama konut fiyatları 1 milyon 782 bin 450 liraya yükselirken Beykoz kiralık daire fiyatları ise 1.958 lira olarak belirlendi. Sarıyer satılık konut fiyatları 1 milyon 406 bin lira olarak belirlenirken Sarıyer kiralık daire fiyatları ise 3 bin 364 lira oldu. İstanbul'un en pahalı ilçeleri sıralamasında ise üçüncü sırayı Beşiktaş aldı. Beşiktaş satılık daire fiyatları 1 milyon 37 bin 190 lira, Beşiktaş daire kiraları ise 2 bin 870 lira bandına yükseldi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@