Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredi Borcu Olanlar! İş Bankası Borçları Yapılandırıyor Taksitleri Düşürme Fırsatı

Kredi borcu olanlara İş Bankası'ndan transfer kredisi geldi. Banka kredi borcu olanlara uygun faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi sağlayacağını ilan etti.

Finans 28.09.2021 - 15:06 28.09.2021 - 15:06 Mustafa KARAGÖZ

İş Bankası borç transfer kredisi kullanacaklar olanlar taleplerini kredi türüne göre yapacaklar. 

Başvuru işlemleri yüksek faizle konut kredisi kullanarak ev alanlar için ayrı taşıt kredisi için ayrı olacak. Bu iki kredinin dışında ihtiyaç kredisi kapsamında transfer kredisi kullanacaklar için ayrı olanaklar sağlanacak. 

İŞ BANKASI'NDAN BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Daha önceki dönemde yüksek faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanan ve ödemeye devam eden vatandaşlar İş Bankası kredisiyle borçlarını kapatabilecekler. Bunun dışında kredi kartı kullanımı nedeniyle ödeme sorunu yaşayan vatandaşlar kredi kartı borçları için de borç transfer kredisi kullanabilecekler. 

İş Bankası vatandaşların konut kredisi borçlarını da yapılandırıyor. Farklı bankalardan yüksek faiz oranıyla konut kredisi kullanan vatandaşlar İş Bankası'na gelerek borçlarını baştan düzenleyebilirler. İş Bankası kredisi son olarak ikinci el yada sıfır araç alımı için kredi çeken vatandaşların lredi kullanımlarında da geçerli. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELER?

İş Bankası yayımladığı duyurusunda ihtiyaç kredisi borç transferi yapacak olan müşterileri için "Farklı bankalardaki mevcut kredilerinizi Borç Kapatma Kredisi ile İş Bankası’nda birleştirerek size uygun taksit tutarına göre 36 aya kadar bölebilir ve ödemelerinizi tek bir yere kolayca yaparak, rahatça kontrol altına alabilirsiniz." açıklamasında bulundu. 

Konut kredisi ve taşıt kredisi yapılandırmaları için başvurular ise ayrı ayrı değerlendirilecek. Bu iki kredinin özellikleri banka şubelerinden öğrenilebilir. Ancak İş Bankası yüzde 1.38 faizle en düşük krediye sahip bankaların başında yer alıyor. 

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

İş Bankası borç yapılandırma kredisi başvuruları için vatandaşlar banka şubelerine gidecekler. Kimlik kartları ile şubeler üzerinden konut kredisi yapılandırma, ihtiyaç kredisi yapılandırma ve taşıt kredisi yapılandırma işlemleri tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@