Konut, Ticaret, Akaryakıt İstasyonu, Turizm İmarlı 444 Arsa KDV'siz 60 Ay Vadeyle TOKİ'den Satılık

TOKİ Başkanlığı 19 farklı şehirde yer alan 44 arsayı satışa çıkardı. TOKİ duyurusunda arsaların farklı imar durumunda olduğunu bildirdi. Arsa satışları yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile olacak.

Toki 29.09.2021 - 14:05 29.09.2021 - 14:05 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ekim ayı satış ilanı yayımlandı. Kurum kendisine ait olan farklı il ve ilçelerde yer alan imarlı arsaları satacak. Satış işlemleri için ihale düzenleyecek olan kurum 13 Ekim tarihine kadar başvuru toplayacak. 

İlan edilen arsa satış duyurusunda vatandaşlara "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde 19 şehirde bulunan konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki 444 muhtelif arsayı açık artırma usulüyle satışa sunuyor." açıklamasında bulunuldu.

TOKİ'DEN İMARLI ARSA SATIŞ İLANI YÜZDE 25 PEŞİNAT 120 AY VADE

TOKİ Başkanlığı'nca yayımlanan duyuru kapsamında kurum 19 farklı şehirde arsa satışı yapacak. Toplam satışı yapılacak arsa sayısı 444 olarak duyuruldu. Arsa satış işlemleri açık artırma ile yapılacak olan TOKİ ihale işlemlerini ekim ayı ortasında gerçekleştirecek. Arsaların bir bölümü 13 Ekim geri kalan kısmı da 14 Ekim tarihinde satılacak. 

Arsa satışları için ilgili olan vatandaşlar başvurularını ihale tarihine kadar TOKİ'ye bildirecekler. Ziraat Bankası yada Halk Bankası aracılığıyla yapılacak başvuru işlemleri sonrasında ihale sürecine katılım sağlanacak. 

İhale işlemlerine katılmak için başvuru yapan vatandaşlar başvurularının onaylanmasının ardından ilan edilen tarihte ya şahsen yada elektronik olarak açık artırmada tekliflerini sunacaklar. İhale başvuru süreci ve işlemlerine dair TOKİ yayımladığı duyurusunda şu ifadeleri kullandı. 

Arsa Satış İhale Başvuru Tarihi ve İşlemleri Duyurusu

"İhale 13-14 Ekim 2021 tarihlerinde iki oturum olacak şekilde gerçekleştirilecek. Belirtilen tarihlerde yapılacak açık artırma kayıtları saat 08.00’de başlayacak. Arsa satışlarına ilişkin salon katılımı, TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Küçükçekmece/İstanbul ve Bilkent Otel ve Konferans Merkezi Bilkent/Ankara’da yapılacak." 

İnternet üzerinden ihalelere başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını 12 Ekim tarihi saat 10.30'a kadar yapacaklar. Vatandaşlar arsa satışlarına ilişkin tüm liste, başvuru şartları ve diğer tüm ayrıntılara www.toki.gov.tr ve www.emlakmuzayede.com.tr internet adresinden ulaşılabilirler. 

TOKİ Arsa Satış Tablosu

toki arsa ekim 2021

60 AY VADE VE YÜZDE 25 PEŞİNAT

İhale süreci sonunda TOKİ'den arsa almayı hak kazanan vatandaşlara özel ödeme seçenekleri sunulacak. Vatandaşlar ödemelerini peşin ve toplu ödeme dışına yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile yapabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@