Konut Yatırımı Yapacaklar Dikkat! Ziraat Bankası 250 Bin TL Ortak Konut Kredisi Maliyet Tablosu!

Konut yatırımı yapmanın yüksek bedeller gerektirmesi nedeniyle ortak konut kredisi kullanmak son günlerde yaygınlaştı. Peki Ziraat Bankası ortak konut kredisi kampanyasının ayrıntıları nelerdir? 

Finans 04.10.2021 - 21:31 04.10.2021 - 21:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarının beklentilerin üzerinde artması neticesinde ev sahibi olmak zorlaştı. Konut yatırımı yapmak isteyenler ise bunu tek başlarına genellikle yapamıyorlar. Böyle bir durumda da ortak konut yatırımı devreye giriyor. Ortak bir şekilde konut satın alıp yatırım yapmak isteyenler kendilerine uygun finansal çözümleri merak ediyorlar. 

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası tarafından ortak konut yatırımı yapmak isteyenlere özel olarak bir kampanya geliştirildi. Ortak konut kredisi kampanyası ile müşteriler ortak bir şekilde konut kredisi çekerek konut yatırımı yapabiliyorlar. Böylelikle yüksek konut fiyatlarına karşın sağlıklı bir şekilde konut yatırımı yapılabiliyor. 

KAMPANYA KOŞULLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası ortak konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere ortak bir şekilde konut kredisi kullandırılıyor. Bu konut kredisi şartlarına göre düzenli geliri bulunan en az 2 ve en fazla 5 kişi bir araya gelerek ortak konut kredisi başvurusu yapabiliyorlar. Bu konut kredisi baişvurularını değerlendiren Ziraat Bankası ortakların birisine, bir kaçına veya tamamına konut kredisi kullandırabilmektedir. 

Ortak konut kredisi kullanmak için Ziraat Bankası'na başvuru yapan müşterilerin kredi çekme süreçleri ekspertiz raporu ile başlıyor. Satın alınacak konut için lisanslı bir kuruluş tarafından ekspertiz raporu hazırlanıyor. Bu raporda o konut için belirtilen ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındaysa yüzde 90, 500 Bin TL'nin üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Bu kredinin azami vade süresi ise 120 ay yani 10 yıl olabiliyor. 

Ortak konut kredisi kampanyası kapsamında kredi verirken Ziraat Bankası satın almaya konu olan konut için ipotek tesis işlemi yapılıyor. Banka vermiş olduğu kredi karşısında kendisini bu ipotek ile güvence altına alıyor. Ayrıca Ziraat bankası gerek görmesi halinde müşterilerden ek teminat da talep edebiliyor. 

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası ortak konut kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ortak konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL ortak konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 4.256 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonuna kadar ise yıllık kredi maliyeti yüzde 18 oluyor. Bu konut kredisi kampanyasında müşterilere sabit faiz ve maliyet uygulanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@