Konut Yatırımı Yapanlar En Çok Parayı İstanbul'da Kazandı!

Konutta amortisman süreleri yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilirken konut yatırımında en çok kazandıran iller açıklandı.

Emlak Haberleri 20.02.2022 - 14:19 20.02.2022 - 14:19 Gülcan Özer

Konut yatırımı yapan kişilere en çok para kazandıran iller açıklandı. Hepsi Emlak tarafından açıklanan verilere göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de konut yatırımı yapan kişilerin kazançları ortaya çıktı. 3 büyük ilde yaşanan konut fiyatları değişimleri verilerine göre yatırımcısına en çok kazandıran il İstanbul oldu. 

Ocak 2022 konut fiyat endeksi raporuna göre son 1 senelik zaman dilimi içerisinde konut yatırımı yapan kişiler İstanbul'da bu yatırımları ile yıllık bazda yüzde 118 kazanç elde etti. Bu rakam ile konut yatırımına en çok kazandıran il İstanbul oldu. Bir önceki seneye oranla İstanbul'da ortalama konut fiyatları metrekare başına yüzde 75'in üzerinde getiri sağladı. 

KONUT YATIRIMINDA EN ÇOK KAZANDIRAN İLLER HANGİLERİ?

İstanbul bir önceki seneye kıyasla konut yatırımında sağladığı yüzde 118 getiri ile en çok kazandıran il olurken bu ili konut yatırımı yapan kişilerin yüzde 104 kazanç sağladıkları Ankara izledi. İzmir'de ise konut yatırımı yapan kişiler yüzde 84 getiri elde etti. 

KONUT FİYATLARININ EN ÇOK ARTTIĞI İLÇELER HANGİLERİ?

İlçe bazında bakıldığında ise konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe yüzde 179 değer artışı yaşayan Ümraniye ilk sırada yer aldı. Gaziosmanpaşa, Maltepe, Bağcılar, Bakırköy, Kadıköy, Başakşehir, Üsküdar, Ataşehir, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Avcılar, Kağıthane, Beylikdüzü, Pendik, Bahçelievler, Beşiktaş, Silivri, Şişli, Büyükçekmece, Eyüpsultan ve Beykoz ise yine konut fiyatlarının yüzde 100 üzerinde artış gösterdiği ilçeler olarak sıralandı. 

ANKARA'DA KONUT YATIRIMI NEREYE YAPILIR, EV FİYATLARI EN ÇOK HANGİ İLÇEDE ARTTI?

Ankara'da ev sahibi olmak isteyen kişilere en çok getiri sağlayan ilçe ise yüzde 121 değer artışı sağlayan Etimesgut ilçesi oldu. Çankaya, Pursaklar, Sincan, Bağlum ve Yeni Mahalle konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler arasında yer aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@