Konut Zam Şampiyonu Oldular! Ankara, İzmir, İstanbul'da Ucuz Konut Alma Formülü

Ankara, İstanbul ve İzmir konut ihtiyacı yüksek olan şehirlerin başında geliyor. Fiyatlar son dönemlerde çok yükselirken bu illerde ev almak isteyenler için ucuz konut satış fırsatlarını araştırdık.

Konut Zam Şampiyonu Oldular! Ankara, İzmir, İstanbul'da Ucuz Konut Alma Formülü

Ankara, İstanbul ve İzmir'de yaşayan vatandaşlar için en almak oldukça zorlaştı. Zira ev fiyatları bu kentler genelinde çok yükselmiş durumda. Üst üste fiyatların artmasına neden olan etmenlerin yaşandığı şehirlerde ucuz ev bulmak imkansız durumda.

3 büyük kentte yaşayanlar yada yaşamayı planlayanlar ile yatırım yapmak isteyenler için ise bazı yöntemleri araştırdık. Ucuz ev almayı sağlayacak bu yöntemler sizlerle.

İZMİR KONUT FİYAT ARTIŞINDA DÜNYA ZAM ŞAMPİYONU ANKARA İKİNCİ, İSTANBUL DÖRDÜNCÜ

İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank dünya genelinde yapmış olduğu bir araştırma sonuçlarını paylaştı. 2021 yılının ilk 3 ayını kapsayan araştırma farklı dünya şehirlerinde konut fiyat değişimlerini ele alıyor.

ucuz konut

Knight Frank şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırma 150 dünya kenti arasında oldu. Listenin başında yer alan ve zam şampiyonu olan kent ise İzmir oldu. İlan edilen raporda son 12 aylık veriler incelediğinde konutların en fazla değer kazandığı diğer bir ifadeyle konut fiyatlarının en fazla zamlandığı şehirlerin başında yüzde 33.9'luk oranla İzmir geliyor. Listenin ikinci kenti yüzde 30.3 ile Ankara olurken İstanbul yüzde 28.8'lik oranla İstanbul yer aldı.

Knight Frank tarafından hazırlanan küresel konut fiyatları endeksine göre, 2021 ilk çeyreği itibariyle konut fiyatları en çok artan ülke Türkiye olmuştu. Bu dönemde Türkiye’de konut fiyatlarının yüzde 32 arttığı görüldü.

ucuz konut 2

UCUZ KONUT ALMANIN BİR KAÇ YOLU

Ucuz ev almak isteyenler bazı ek olanaklar bulunuyor. Bu olanaklar doğrudan satış yöntemleri yerine kurumların, bankaların satışları ile kredi kampanyalarına dahil konutlardan oluşuyor.

Yüzde 40 İndirimli Lojman Satış İlanlarını Kaçırmayın

Lojman satışları piyasa fiyatlarından yüzde 40'a varan indirimlerle satılabiliyor. İhale ile yapılan satışlarda kurumlar bir muhammen bedel belirlenir. İhaleli satış ilanları fazla takip edilmezse ilk belirlenen fiyat üzerinden satış gerçekleşir. Bu durumda çok uygun fiyatlarla konut almak mümkün. Belediyeler, SGK, VGM, Kızılay, İl Milli Emlak Müdürlükleri gibi kurumlar kendi konutlarını satabilirler. Duyuruların yakından takip edilmesi gerekmekte. Emlak365.com olarak satış ilanlarını günlük ve haftalık paylaşıyoruz.

ucuz konut 3

Yüzde 20 İndirimli Banka Konut Satışları

Bankalar da kendilerine ait konutları satış listesine koyuyorlar. Öyle ki bu konutlarda çifte indirim uygulanabiliyor. Piyasaya göre daha ucuz olan ilk teklif fiyatlarına birde yüzde 0.69, yüzde 0.79 ve yüzde 0.99 faizli krediler sağlanıyor. Örneğin Türkie Finans kendi konutlarından alan müşterilerine dönemin en ucuz kredi kampanyasını sağlıyor. 0.69 kar payı ile 60, 0.79 kar payı ile 120 ay vadeli konut finansmanı veriyor.

SONRAKİ HABER