KONUTDER Başkanı Altan Elmas "Ev Almak İçin Doğru Zaman"

KONUTDER Başkanı Altan Elmas ev almak isteyenlere konut fiyatlarının artacağı yönünde uyarıda bulunarak ev almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

EMLAK HABERLERİ 03.03.2019 - 18:03 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

KONUTDER Başkanı Altan Elmas ev almak isteyenlere konut fiyatlarının artacağı yönünde uyarıda bulunarak ev almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Son dönemde konut kredisi faiz oranlarında yaşanan geri çekilme konuta olan ilginin yeniden canlanmasına neden oldu. Özelllikle de ev almak için beklemede olan kişilerin yeniden konut taleplerini öne almaları sektörde heyecan yarattı. Konut Almanın Zamanı Mı?Knu hakkında açıklamada bulunan KONUTDER Başkanı Altan Elmas "Ev almak için doğru zaman, insanların korkup içine çekildiği zaman ev almak gerekiyor. Şu anda 60 ay 0 faizli kampanyalar var yani bu yüzde 50'ye yakın indirim demek.Bir miktar peşinatı olan herkes bu kampanyadan yararlanabiliyor. Birinci el konut almak isteyen vatandaşlar şu anda kamu bankalarından 0,98 faizle konut kredisi kullanabilir ve anlaşmalı projelerden ev sahibi olabilir" diyerek ev almak isteyen kişilere bu dönemi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. 2019 Yılında Konut Fiyatları Ne Olur?Konut fiyatlarının kademeli olarak yükseleceğini öngören Altan Elmas gerekçeleri olarak ise "Çünkü geçen yıldan kalan üretim fazlası konut var bu da sektör üzerinde baskı oluşturuyor. O yüzden neredeyse 2 yıldır aynı seviyede duruyor.İyi olan şey ise yeni konut başlangıcı, ruhsat alımı düştü, stoklar azalıyor. 2019 yılı içerisinde stoklar yavaş yavaş azaldıkça fiyatlarda dengeleme olacaktır, eninde sonunda bu yılın ikinci yarısından sonra konut fiyatlarına yansıyacaktır. Maliyet artışları yüksek olduğu için konut üretilemiyor" diyerek konut fiyatlarında yükseliş yaşanacağını iddia etti. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@