Konutlar İçin Güneş Paneli Zorunlu Olacak!

Hem enerji verimliliğini sağlamak hem de yenilenebilir enerji sayesinde karbon emisyonunu azaltmak isteyen Amerika oldukça dikkat çeken bir karara imza attı. 

Emlak Haberleri 11.05.2018 - 13:39 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Hem enerji verimliliğini sağlamak hem de yenilenebilir enerji sayesinde karbon emisyonunu azaltmak isteyen Amerika oldukça dikkat çeken bir karara imza attı. 

Dünyanın süper gücü Amerika enerji konusunda yeni atılımlar yapmaya devam ediyor. Son dönemde ülkemizde de gündeme gelen güneş panelleri konusunda Amerika son derece radikal bir karara imza attı. Verilen karara göre Amerika Birleşik Devletleri'nin  Kaliforniya Enerji Komisyonu bundan sonra yeni yapılacak olan tüm konutlara güneş paneli takılmasını zorunlu hale getirdi.Amerika Radikal Kararlar Almaya Devam EdiyorEnerji ihtiyacını çözmek adına yeni kararlar almaya devam eden Amerika daha öncede Amerika güneş tarlası projesini hayata geçirmişti. Güneş paneli konusunda çok sayıda çalışmaya imza atan Amerika şimdi de yeni yapılan binalarda ve konutlarda güneş panelini zorunlu hale getirerek çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı. Yeni proje kapsamında konut maliyetleri yaklaşık 10 bin dolar kadar yükselecek. Ancak enerji tasarrufu 2 kat arttırılmış olacak.Türkiye'de Güneş Enerjisi İçin Düğmeye BastıPek çok şehrinin bol miktarda güneş ışığı alması nedeni ile Türkiye aslında güneş paneli konusunda son derece uygun bir konumda bulunuyor. Çıkarılan güneş paneli teşvik 2018 paketi ile konutta elektrik üretimi için gerekli adımlar atılmış, binaların kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak adına çeşitli teşvikler verilmişti.Çatısına güneş paneli kuran binalar ürettikleri elektriğin fazlasını satacak, hem elektriğe para ödemeyecek hem de vergiden muaf tutularak enerji satışından para kazanacak. Bu sayede güneş paneli kurmak isteyen kişilerin sayılarının arttırılması amaçlanıyor. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@