Konutta 15 Yılın En Büyük Fırsat Dönemini Kaçırmayın!

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan konut fiyatları ve sektörün 2019 beklentileri hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu ve ev almak isteyen kişilere kritik uyarılar yaptı.

Emlak Haberleri 28.01.2019 - 14:58 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan konut fiyatları ve sektörün 2019 beklentileri hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu ve ev almak isteyen kişilere kritik uyarılar yaptı.

Yükselen kredi faiz oranları vatandaşların ev almak yerine beklemede kalmalarına neden olurken Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan önemli açıklamalarda bulundu. Konutta Son 15 Yılın En Büyük Fırsatı Var! Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Yeni dönemde sektörümüzde dikey yapılaşmanın yerini yatay yapılaşma alacak. Yapılan konut sayıları da azalacak.Dolayısıyla konut, daha da kıymetlenecek. Bugün satın alınan bir konut, yatırımcıya 3 yıl sonra fiyatının 3 katına varan bir kazanç sağlayacak. O yüzden bugün için konutta 15 yılın en büyük fırsatı diyoruz” dedi. Yatay Mimari Konut Sayısını Azaltacak! Babacan “Yeni dönemde gerçekle hayalin örtüşmediği proje yapan firmalar ayakta kalamayacak. Bu işi doğru yapanlara her zaman sektörde ekmek var. Yeni dönemde kat sayısının azalmasıyla yapılan konut sayısı azalırken projeler prestij kazanacak.Biz zaten yüksek katlı projeler yapmaktan hoşnut değildik. Az katlı bina yapmak maliyet ve zamanlama açısından çok daha kolay. Dolayısıyla konutsayısı azalırken, yatırımcıya sunduğumuz katma değer artacak” diyerek konut fiyatlarında yaşanacak artışa dikkat çekti. Bugünkü Fiyatlarla Ev Almak Hayal OlacakKonut fiyatlarının şu anda dip noktasında olduğunu söyleyen Babacan “Eskiden bir arsaya bin daire yapabilirken bu rakam 500’e düşecek. Kat sayısı düşünce fiyatlar artacak. İmar düştüğünde inşaat maliyetlerindeki artışı da hesaba koyarsak, bugünkü konut fiyatları yeni dönemde hayal olacak.Bu durumu yatırımcılar görüyor. Konut satışlarındaki artış da bunun bir göstergesi. “Döviz ve faiz bazen yükselir bezen düşer. Yatırımcı gelir kaybına uğrayabilir. Ama 700 bin TL’lik konut, 500 TL’ye düşer mi? Öyle bir şey olmayacağı gibi, maliyet artışıyla birlikte 700 TL’lik konut birden 1 milyon TL’ye yükselir. Her dönemde bu böyledir" diyerek ciddi uyarılarda bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@