Konutta KDV ve Tapu Harcı İndirimi Ne Zaman Bitecek, Süre Uzatılacak Mı?

Tapu Harcı ve KDV Harcı indirimi hatırlanacağı üzere Haziran ayında başlatılmış ve 31 Ekim 2018 gününde sona ereceği açıklanmıştı.

Konutta KDV ve Tapu Harcı İndirimi Ne Zaman Bitecek, Süre Uzatılacak Mı?

Tapu Harcı ve KDV Harcı indirimi hatırlanacağı üzere Haziran ayında başlatılmış ve 31 Ekim 2018 gününde sona ereceği açıklanmıştı. Daha sonra Bakan Albayrak yaptığı açıklama ile bu tarihin uzatıldığını duyurmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 31 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen Vergi Denetim Toplantısı içerisinde tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi hakkında açıklama yapmış ve indirimi uzatacaklarını açıklamıştı.Tapu Harcı İndirimi ve Konutta KDV İndirimi Yıl Sonuna Kadar Uzatılmıştı!Konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Berat Albayrak "KDV ve ÖTV indirimlerini devreye aldık. Konut satışlarında KDV oranlarında yüzde 18'den 8'e indirim uygulaması devam edecek. 1 Kasım itibariyle yıl sonuna kadar devam edecek.2. kamu araçlarında yüzde 4'ten 2'ye indirimi devam edecek. KDV'de yüzde 18'den 8'e araçta da devam edecek. Beyaz eşyada da yıl sonuna kadar KDV'yi sıfıra indiriyoruz. 1600 CC'de TV'de 15 puan indirime gideceğiz. Ticari araçlarda KDV'de ise yüzde 18'den yüzde 1'e indiriyoruz. Çok önemli adımlar ekonomimizin daha hızlı ilerlemesi için yıl sonuna kadar bu adımları işleyeceğiz." demişti.Yeni Bir Açıklama Gelmedi!İnşaat sektöründen konu hakkında yoğun bir talep gelirken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konu hakkında henüz yeni bir açıklamada bulunmadı. Yeni bir uzatma kararı alınmazsa bu durumda konutta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi 31 Aralık 2018 itibari ile sona erecek.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"