Konya Büyükşehir Belediyesi Milyonluk Arsa Satış İhalesi Duyurusu Yaptı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilan ile belediye mülkiyetinde bulunan bir adet arsanın ihaleyle satışa çıkarıldığı duyuruldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Milyonluk Arsa Satış İhalesi Duyurusu Yaptı

Belediyelerden arsa yatırımı yapmak isteyenlere çeşitli fırsatlar verilmeye devam ediliyor. Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan arsalar ihale yoluyla satılarak gayrimenkul sektöründe işlem görmeye başlıyorlar. Belediyeler de bu yolla çok ciddi miktarlarda gelirler elde ederek bütçelerini genişletebiliyorlar.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Resmi Gazete aracılığı ile bir adet arsayı satışa çıkardı. Bu satışa çıkarılan arsa ve yapılacak olan ihaleye ilişkin tüm detaylar da kamuoyu ile paylaşıldı. Arsa satış ihalesine katılmak isteyenlerin öğrenmek istedikleri tüm bilgileri açıklayan Konya Büyükşehir Belediyesi ihalenin yapımı için de hazırlıklarını tamamladı.

İHALE NE ZAMAN, NEREDE VE NASIL YAPILACAK?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsa için satış ihalesine dair detaylar açıklandı. Buna göre 7 Eylül 2021 tarihinde arsa satış ihalesi yapılacak. Bu ihalenin saatinin ise 15:00 olduğu belirtildi.

İhale katılımcıları ihale tekliflerini 7 Eylül 2021 tarihinde saat 11:0'a kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Belediye encümeni tarafından yapılacak olan bu arsa satış ihalesinin Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda kapalı teklif usulü ile gerçekleştirileceği bildirildi.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI!

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin satışa çıkardığı arsanın Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi 24649 Ada 4 Parsel'de olduğu açıklandı. 5.788 metrekarelik büyüklüğü olan arsanın imar durumunun ise “Sanayi Tesis Alanı” olduğu belirtildi.

Satışa çıkarılan arsa için Konya Büyükşehir Belediyesi 4 Milyon 650 Bin TL muhammen bedel belirlendi. İhale katılımcıları bu bedeli esas alarak ihale tekliflerini sunacaklar. İhaleye katılmak isteyenler tekliflerini teslim etmeden önce Koya Büyükşehir Belediyesi'ne 139.500 TL'Lik geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor.

ÖDEME NASIL YAPILACAK?

Kapalı teklif usulü ile Konya Büyükşehir Belediyesi encümeni tarafından yapılacak olan arsa satış ihalesini kazanacak gerçek veya tüzel kişi tekliflerinde yazılı olan ihale bedelini peşin ödeyebilecekleri gibi taksitli ödeme imkanı da elde edebilecekler. Buna göre taksitle ödemeyi seçenler bunu 24 taksitle ödeyebilecekler. Ancak ilk taksit peşin olarak ödenecek. Ayrıca ihaleyi kazanan katılımcı bu arsanın satış ve devir işlemlerinde KDV'den muaf olacaklar ve bu vergi ile karşılaşmayacaklar.