Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak? Tarih Belli Oldu

Konya - Karaman Hızlı Tren Hattının açılacağı tarih belli oldu. Açılış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek.

Emlak Haberleri 06.01.2022 - 15:23 06.01.2022 - 15:24 Büşra Uluşen

Uzun süredir yapımı devam eden Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı nihayet hizmete açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek açılış için tarih verildi.

KONYA - KARAMAN HIZLI TREN HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?

Konya - Karaman Hızlı Tren Hattı 8 Ocak 2022 Cumartesi günü hizmete açılacak. Tren hattının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirecek. Açılış ile ilgili ayrıntılar Ak Parti Konya İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

CUMHURBAŞKANI SEYAHATİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Konya - Karaman Hızlı Tren Hattı'nın açılışını gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışın ardından saat 13.15'te Karaman'a ilk yolculuğu yapacak. 

Hizmete açılacak olan Konya - Karaman Hızlı Tren hattı ile iki il arasındaki mesafe 35 dakikaya düşecek. 102 kilometrelik tren hattı yolunda 20 araç üst geçici, 21 araç alt geçidi ve 15 yaya alt geçidi bulunuyor.

yht konya-karaman

Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya- Karaman HızlıTren Hattıyla ilgili yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hattın açılışını yapacaklarını ve 2002 yılından bu yana 'yapılamaz' denilen birçok şeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Hükümetin son eserinin Konya - Karaman Hızlı Tren Hattı olduğunu belirten Angı, bu önemli hattın Konya'ya Karaman'a ve tüm millete hayırlı olmasını dilediğini aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@