Konya Selçuklu'da 4.741 m2 ve 13.975 m2 Mesken Sahası İhaleli 30 Ay Taksitle Satılacak

Konya'nın Selçuklu İlçesi Sille Mahallesinde yer alan büyüklükleri 4741 m2 ile 13975 m2 olan iki mesken sahası milyon TL'lik ihale ile satılacak. Belediye ödemelerde 24 ay taksit avantajı sunuyor.

Emlak Haberleri 10.02.2022 - 15:57 10.02.2022 - 15:57 Mustafa Karagöz

Konya'nın en kalabalık ilçelerinden birisi olan Selçuklu'da belediyeden arsa satışı yapılacak. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile mülkiyeti belediyeye ait olan iki adet arsanın olduğunu, bu arsaların ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ihale ile satılacağını açıkladı. 

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONUT ALANI İMARLI ARSA SATIŞI

Belediye başkanlığının yayımladığı duyuruda, iki arsanın özelliklerine ilişkin bilgiler verildi. Arsaların m2 büyüklüğü, ada parsel numarası, muhammen bedel bilgileri belediyenin ilan ettiği ihale kılavuzunda bildirildi. Buna göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı arsalar hakkında yayımladığı duyuru ve ödeme bilgilerine ilişkin tablosunu paylaşıyoruz. 

24 Ay Vadeyle Satılacak Arsa

Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 45220 ada 1 parselde tam hisseli arsasını asatacak. 4.741 m2 büyüklükte olan arsa için belirlenen muhamme bedel 15 milyon 415 bin TL olarak açıklandı. Arsa için müşterilere sunulan ödeme planı hakkında 1. taksit peşin kalanı 23 taksitle ödeneceği bilgisini verdi. 

30 Ay Vadeyle Satılacak Arsa

Listede yer alan ikinci arsa için ise 30 ay taksit imkanı sunuldu. Bu arsa da diğer arsa gibi, Konya'nın Selçuklu İlçesi Sille Mahallesinde bulunuyor. Arsa 45222 ada 1 parselde ve toplam büyüklüğü 13 bin 975 m2 büyüklükte. Söz konusu arsa için belirlenen muhammen bedel 45 milyon 425 bin TL olarak ilan edilirken arsa satışı 1 Taksit Peşin Kalanı 29 Taksitte yapılacak. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NIN YAYIMLADIĞI FİYAT TABLOSU

konya selçuklu arsa

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yayımladığı duyurusunda "Mülkiyeti Belediyemize ait, yukarıda tapu kaydı belirtilen gayrimenkuller, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35 (a) maddesi ve İhale Şartnamesi dâhilinde kapalı teklif (artırma) ihale usulü ile satılacaktır." açıklamasında bulundu.

İhale işlemleri için belediyenin resmi sitesinde özel bir duyuru yayımlandı. Vatandaşlar veya firmalar arsa satışları için başvurularını o duyuruya göre yapacaklar. 

İHALEYE DAİR BELEDİYE TARAFINDAN İLAN EDİLEN BİLGİLER

İhale işlemlerinden önce belediye başkanlığı söz konusu arsa satışlarının KDV'den muaf olacağını duyurdu. İhale işlemlerinin 22 Şubat tarihinde düzenleneceğini ilan eden kurum, ihalenin sabah saat 11.00'de başlayacağını ve başvuruların da ihale tarihinden önce tamamlanması gerektiğini bildirdi. İhale işlemleri ilan edilen tarihte Horozluhan Mh. Yeni İstanbul Cd. (Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Binası) No:72/64 Selçuklu/KONYA adresinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@