Konya'da Kurasız TOKİ Konut Satışı! 153 Bin TL'ye Gelen Alır Sadece 3 Daire Kaldı

TOKİ Konya'da 152 bin TL'ye açık satış ilanına çıktı. 10 dairelik bir duyuru yayımlayan kurumun başvuruları açmasının ardından 3 tane konut kaldı. Geride kalan konutlar için fiyatlar 152 bin TL'den...

Toki 20.01.2022 - 16:55 20.01.2022 - 17:09 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) taradından Ocak 2022'nin kurasız konut satış ilanlarından birisi de Konya için oldu. 19 Ocak tarihinde başvuruları alınmaya başlanan TOKİ Konya kurasız konut satış listesinde 10 adet daire yer aldı. Bu dairelerden sadece 3 tanesinin satışı devam edeken kalan konutlar ise 152 bin TL'den satılacak. 

TOKİ'DEN KONYA'DA KURASIZ KONUT SATIŞI

TOKİ konut satış duyurusunda, Konya ili Halkapınar İlçesinde yer alan Konut Projesinden 10 adet dairenin orta gelir grubu kapsamında satışının yapılacağını ilan etti. 19 Ocak'tan itibaren satış başvurusu alacağını ilan eden kurum 24 Ocak'ta başvuruların sona ereceğini duyurmuştu. Ancak 19 Ocak'ta satışların başlamasının ardından 7 konut hemen satıldı. Geriye satışı devam eden 3 konut kaldı. 

toki konya 2022 kurasız konut satışı

Yukarıda yer alan tabloda satışı yapılacak konut ile satışı devam eden konut bilgileri verilmiş durumda. Bunun yanında kurum başvuru tarihlerini de tabloda açıkladı. 

KONUT FİYATLARI İÇİN LİSTE

3 daire için halen satış başvurusu devam ederken TOKİ'den konut almak için başvuru yapacak olanlar tabloda yer alan fiyatlarla ev sahibi olabilecekler. 

toki konya kurasız konut 2022 ilan

ÖDEME PLANI

TOKİ tarafından ilan edilen ödeme planında müşteriler evlerini ister peşin ödeme ile isterlerse de taksitli ödeme planıyla alabilecekler. Taksitli ödeme planında vatandaşların kurumun belirlediği asgari düzeyde yada kendi bütçelerine göre peşinat ödemeleri gerekiyor. Geriye kalan kısım ise vadeli olacak ödenebilecek. 

TOKİ AÇIK KONUT SATIŞLARI İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Açık konut satışları başvuru önceliğine göre satılır. İlk başvuruda bulunan istediği konutu alır ve Ziraat Bankası yada Halk Bankası üzerinden ödeme planını belirler. Satışı devam eden 3 konut için başvuruda bulunacaklar bankaya başvuruda bulunarak süreci başlatabilirler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@