Konya'da Tacize Uğrayıp Şiddet Gören Kadını Kurtarmak İsteyen Boks Antrenörü Öldürüldü

Konya'da öldürülen boks antrenörü ile karnından yaralanan arkadaşının neden öldürüldükleri ortaya çıktı. Şiddete uğrayan bir kadını kurtarmak isteyen boks antrenörü canından oldu.

Konya'da Tacize Uğrayıp Şiddet Gören Kadını Kurtarmak İsteyen Boks Antrenörü Öldürüldü

Konya'da dün bir cinayet gerçekleşti. Selçuklu ilçesinde meydana gelen olayda sigortacılık yapan ve aynı zamanda boks antrenörü olan 35 yaşındaki O. Ç. İle 42 yaşındaki arkadaşı D. K. arkadaşlarına misafirliğe gittiler. Misafir oldukları evin bulunduğu apartmanda ikamet eden F. Ö. İle Y. K. komşuları olan A. B. isimli kadını evlerine davet edip birlikte alkol içmeye başladılar.

TACİZE UĞRAYIP ŞİDDET GÖREN KADINI KURTARMAK İSTEDİLER

İddialara göre alkol alan F.Ö. ile Y.K. bir süre sonra komşuları A.B.'yi taciz ettiler. A.B.'nin bu duruma tepki gösterip bağırması ile F.Ö. ve Y.K. kadını tekme tokat öldüresiye dövdüler. Bir boşuk bulup ellerinden kurtulan kadın dairenin dış kapısının önüne çıkıp apartman içerisinde bağırıp yardım istedi. Yardım çığlıklarını ilk anda kimseye duyuramayan kadınnın peşinden gelen F.Ö. ve Y.K. bu sefer de apartman içerisinde şiddet uygulamaya başladılar.

Çığlıkları o sırada aynı apartmanda misafirlikte olan O.Ç. ile D.K. duydular ve kadına yardım etmek için koştular. Kadının öldüresiye dövüldüğünü gören iki arkadaş olaya müdahale etmek istediler. Bu esnada elinde bıçak olan F.Ö. harekete geçip O.Ç.'nin göğsüne saplamaya başladı. Aldığı 3 bıçak darbesi ile kanlar içerisinde olduğu yere yığılan O.Ç.'ya ihbar üzerine gelen sağlık ekipleri müdahalede bulundular.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanan O.Ç.'nin kalbi birkaç defa durdu ama sağlık ekiplerinin müdahalersi ile yeniden çalışmaya başladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen O.Ç. burada tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Aynı olayda karnından bıçaklanan D.K.'nin ise tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Olayın ardından polis tarafından başlatılan soruşturmada şiddet gören kadının ifadesine başvuruldu. Boyun ve göğüs bölgelerinde darb izi olan kadın olayı olduğu gibi anlattı. Bunun üzerine ifadeleri alınan cinayet şüphelileri F.Ö. ile Y.K. adliyeye sevk edildiler ve burada da tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

SONRAKİ HABER