Kooperatif Mağduru 500 Kişi Meydanda Toplandı: Umudumuz Ankara Diyerek Hükümetten Yardım İstedi!

Kayseri'de konut kooperatifi mağduru olduklarını iddia eden 500 kişi kent meydanında toplanarak eylem yaptı. 320 bin lira borçlandırdıklarını söyleyen eylemciler, Ankara'ya seslendi.

Emlak Haberleri 14.02.2022 - 12:16 14.02.2022 - 12:16 Büşra Uluşen

Vatandaşların konut mağduriyetleri devam ediyor. Kayseri'de üye oldukları kooperatifler tarafından mağdur edildiklerini iddia eden 500 kişilik bir grup, kooperatifin kendilerine sonradan borç çıkardıklarını ifade ederek meydanda toplandı. 

'' UMUDUMUZ ANKARA ''

Kayseri'de bir kooperatife üye olan 500 kişilik grup, kent meydanında ellerinde '' Evlerimizi kurtarın '', '' Umudumuz Ankara '', '' Duyun sesimizi '' yazılı pankartlar ile eylem yaptı. 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, yaklaşık 2-3 yıldır kooperatif yönetiminin yasalardaki boşluklardan faydalanarak, bazı yöntemler ile tapusunu alıp ilişiği kesilmiş olan binlerce aileyi 80 bin lira ila 320 bin lira borçlandırdığı iddia edildi. 

kayseri konut mağduru

Eyleme katılamayan 4 bin kişi kadar daha olduğu belirtilen açıklamada, yakında 1500 kişinin daha aynı mağduriyeti yaşayacağı belirtildi. Çocuklarının ve ailelerinin geleceğini ipotek altına alarak ölene kadar peşini bırakmayacakları bir düzen ile durumun bu hale getirildiğinin altını çizerken, devlet büyüklerinden yardım istediler. 

kayseri konut mağduru2

Eylemciler, '' Her lokması helal yollardan kazanılmış aile rızkımızı yedirmemek için sonuna kadar mücadele edeceğiz '' sözlerini sarf ettikten sonra kısa süre içerisinde dağıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@