Korelasyon Bozuldu, 500 Milyar Dolar Buhar Olup Uçtu! Bitcoin Balonu Patladı Mı?

Kripto paralarda yaşanan dalgalanma ve düşüş tüm hızı ile devam ederken bitcoin 11 sene sonra bir ilke daha imza attı ve düşüşü hızlandırdı. Bitcoin'de son durum ne, yükselir mi? - son dakika

Korelasyon Bozuldu, 500 Milyar Dolar Buhar Olup Uçtu! Bitcoin Balonu Patladı Mı?

Luna ile Terra USD krizi kripto paralarda büyük bir deprem yaşanmasına neden olmuş, son dönemde başlayan dalgalanma yerini büyük bir çöküşe bırakmıştı. Kripto paralara olan güveni sıfırlayan kriz sonrası yatırımcıların paraları buhar olup uçarken gözler bitcoin'e çevrilmişti.

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para birimi olan Bitcoin krizden çıkma konusunda zayıf kalırken, fiyatı balinaların alımları ile 35 bin doların üzerini görmüştü. Ancak son satış baskısı ile bitcoin yeniden 30 bin doların altına geriledi ve yeni düşüş dalgası başladı.

BİTCOİN YÜKSELİR Mİ? - SON DAKİKA, BTC NEDEN DÜŞÜYOR?

Kripto paralarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Mayıs ayında kripto para piyasasında yaşanan değer kaybının 500 milyar dolara ulaştığı ve yüzde 29 oranına ulaştığı açıklandı. Amerika'da kripto paralarda düşüşü ilk tetikleyen atak olan teknoloji hisselerinde yaşanan düşüşün son bulması ve yeniden yükselişe geçilmesine rağmen bitcoin de beklenen yükselişin başlamaması ise endişeleri arttırdı.

bitcoin bugün kaç dolar 29 mayıs

ABD borsalarıyla korelasyonun bozulduğu endişesi büyük panik yaratırken Bitcoin bugün yeniden 30 bin doların altında 28 bin 988 dolar seviyesinden düşüş yönlü işlem görmeye devam ediyor. Uzmanlar bitcoin için kritik seviyenin 25 bin dolar altı olduğunu belirtirken bu seviyenin kırılması halinde yeni kritik noktanın ise 20 bin dolar olacağını belirtiyorlar. Yukarıda ise ilk hedefin 31 bin 500 dolar olacağı dile getirildi.

Emlak365.com