Korkulan Oldu! Vaka Sayısı Patlayan O İlimizde Karantina Kararı İle 10 Günlük Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Tüm dünya genelinde koronavirüs yasakları geri gelmeye başlarken Türkiye'de de vaka sayıları artan illerde yeni kararlar alınıyor. Bugün karantina kararı çıkan yerler, köyler, yerleşim yerleri!

Gündem 15.11.2021 - 15:54 15.11.2021 - 15:54 Gülcan Özer

Aşılama çalışmalarına rağmen sürekli olarak yeni varyantların ortaya çıktığı koranavirüs vaka sayısı kış mevsiminin gelmesi ile korkulduğu gibi yeniden artmaya başladı. Tüm dünya genelinde vaka sayılarında yaşanan artış üzerine koronavirüs  tedbirleri ve yasakları yavaş yavaş geri gelmeye başlarken Türkiye'de de yeni yasak ve tedbir kararları peş peşe gelmeye başladı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle Holllanda 3 haftalık tam kapanmaya hazırlanırken Almanya'da da yaşanan rekor vaka sayısı nedeniyle yasakların yeniden geri geleceği yönündeki haberler üzerine büyük kamuoyu tepkisi oluşmuştu. Türkiye ise son olarak Samsun Valiliği tarafından hazırlanan zorunlu aşı uygulaması nedeniyle yoğun tartışmalar yaşamıştı. 

SAMSUN VALİLİĞİ AŞIYI ZORUNLU MU YAPTI, ZORUNLU AŞI UYGULAMASI YASAL MI?

Türkiye'de de son dönemde aşılama hızının düşmesi ve kış mevsiminin de etkisi ile ne yazık ki vaka sayısında büyük bir artış yaşandığı görülmüştü. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük koronavirüs tablosu ile yaşanan kritik durum gözler önüne serilirken Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklama gündeme bomba gibi düşmüştü. 

Samsun Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamada "Brezilya, Güney Afrika, Nepal, Sri Lanka, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan’dan ülkemize gelen kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test sonucunun ibrazı gerekmektedir" denilerek bu ülkeden gelen kişilerin 2 doz aşı olmaması durumunda ise adreslerinde karantina altına alınacakları duyurulmuştu.

karantina kararı çıktı

BUGÜN KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER, YERLEŞİM YERLERİ NERELERİ?

Vaka sayısının en çok arttığı iller arasında yer alan Adıyaman'da ne yazık ki karantina haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Adıyaman Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile şehrin farklı mahallelerinde yer alan 43 ev karantina altına alındı. Karantina altına alınan mahallelerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken jandarma ekipleri tarafından giriş çıkışlar kapatıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@