Korkutan Bitcoin Tahminleri! Ünlü Analiste Göre 10 Bin Dolar Altı Masada Durmaya Devam Ediyor!

Kripto para piyasalarında sular durulmuyor. Bitcoin yeniden 20 bin olar seviyesinin üzerine çıkarken ünlü analist Gareth Soloway 12.000 Dolar riskinin halen daha masada olduğunu söyledi.

Finans 22.06.2022 - 02:34 22.06.2022 - 02:34 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında son 24 saat içerisinde küçük çaplı bir toparlanma hareketi gözlemleniyor. Bitcoin bu süreçte yeniden 20 Bin Dolar noktasının üzerine yerleşmeyi başardı. Şu anda 20.803 Dolar fiyatı ile işlem gören Bitcoin’in günlük değer kazancı yüzde 2,4 oldu. Ancak bu yükselişe rağmen analistler tehlikenin henüz tamamen bertaraf edilmediğini dile getiriyorlar. 

Bitcoin fiyatında meydana gelen yükselişe çok ciddi anlamlar yüklenmemesi gerektiğini belirten ünlü analist Gareth Soloway, “bitcoin için iyimser olduğumu söyleyemeyeceğim. Halen daha düşüş sinyalleri var. 20 Bin Dolar altında daha çok düzeltme yapılması için Bitcoin’in pozisyonu bulunuyor. Bitcoin’in aşağı yönlü fiyat hedefi 12.000 Dolar seviyesi diyebiliriz.” dedi.

Bitcoin fiyatında düşüşlerin oldukça radikal olabileceğini vurgulayan Gareth Soloway, “12.000 Dolar seviyesinde bulunan bir hedeften bahsediyorum ama tarihsel eğilimleri sisteme eklediğimizde 10 Bin Dolar da çok uzak ihtimaldir yorumunu yapamıyoruz. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi şeklinde bir yörüngeye sahip. Ancak bu ters eğilimde de olabilir. Yani düşüşte bunu görebiliriz.” ifadelerini kullandı.

FED PİYASADAN PARAYI ÇEKMESEYDİ DÜŞÜŞLER BU KADAR ETKİLİ OLMAZDI

Bitcoin için oldukça agresif bir analiz yapan Gareth Soloway, “Kabul etmeliyiz ki Bitcoin için 10 Bin Dolar altı da çok olasıdır. 2018 ve 2019 yıllarındaki en düşük seviye olan 3.500 Dolar noktasını kimse görmek istemez. Finansal şartlar tamamen Bitcoin aleyhinde ilerliyor. FED bilanço daraltmasına gidiyor ve parayı piyasadan çekiyor. Bu olmasaydı belki de Bitcoin için bu son yolculuk bu kadar çetin olmayacaktı.” şeklinde konuştu. 

BİTCOİN TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ÇIKACAKTIR

Bitcoin için düşüşlerin nihai, bir son olmayacağını savunan Gareth Soloway, “Bitcoin bugün kötü bir yolculuk yapıyor. Ancak buna nihai son değerlendirmesi yapamayız. Bitcoin için hala tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma hedefi masada yer alıyor. Bunun gerçekleşmesi iki yılı bulabilir. Lakin nihayetinde Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine sonunda ulaşır. Enflasyon soğumaya başladığında FED daha fazla para basıp piyasayı destekleyecektir. İşte bu hamle Bitcoin’in yeni yükseliş hikayesinin ana tetikleyicisi olacaktır.” dedi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@