Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke

Türkiye'de aşılama çalışmaları tüm hızı ile devam ederken dünyada da normalleşme adımları atılmayı sürdürüyor. Koronavirüs aşısı olanlara pek çok hakları geri verilirken seyahat kısıtlaması da bunlardan biri oldu. Seyahat yasağı kısıtlaması için alınan kararlar peş peşe ilan edilirken vizesiz seyahat edilen ülkeler 2021 listesi yeniden merak konusu oldu. İşte vizesiz gidilebilecekler ülkeler arasında yer alan 5 lokasyon!

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke

Tün dünya koronavirüs salgını nedeni ile yaşanan zorlu sürecin adım adım sonuna gelirken özellikle de son 2 senedir uygulanan seyahat kısıtlamaları için alınan kararlar büyük sevinç yarattı. Turizm sektörü 2 senenin ardından muhteşem bir geri dönüşe hazırlanırken yabancı turistlere yapılan indirimler de memnuniyet yarattı.

Ülkeler bir anda patlama yapması beklenen gezi ve tur talepleri pastasından en büyük payı almak için adeta birbiri ile yarışırken yerli turistlerden ziyade yabancı turistlere tanınan ayrıcalıklar yabancı ülkelerde tatil yapmak isteyen kişilere de büyük fırsatlar sunulmasını sağladı.

VİZESİZ SEYAHAT EDİLEBİLEN ÜLKELER 2021!

Koronavirüs salgınında beklenen aşı müjdesinin gelmesi ile beraber dünyada kısa süreli bir aşı savaşı yaşanmış, aşılamada büyük ülkeler sahip oldukları avantajları kullanarak aşıya ilk erişen ülkeler olmayı başarmıştı. Süreçte Türkiye'de en çok aşılama yapan ülkeler arasında girdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün itibari ile Türkiye'ye 5 milyon doz daha Sinovac aşısı gelirken aşı randevusu almak isteyen kişilere Sinovac ve Biontech seçeneği sunuluyor. Aşılama oranının büyük bir hızla arttığı ülkemizde en son 35 yaş ve üzeri kişilere aşı sırası gelmişti. Dünyada da aşılama hızı büyük bir hızla artmaya devam ederken aşılama oranının artması ile normalleşme adımları da peş peşe gelmeye başladı.

Yasakların kalkması ile 2 senedir zorunlu kısıtlama kararları ile zorlu günler geçiren vatandaşlar tatil yapmak için destinasyon araştırmalarına başlarken yurt dışı tatillerde büyük indirimler yapılması da yurt dışına yapılan ilgiyi arttırdı. Yine Türkiye'de yerli turiste uygulanan yüksek fiyatlarda vatandaşı yabancı ülkelere yönlendirdi. Süreçte vizesiz gidilen ülkelere olan ilgi artarken en çok talep gören ilk 5 ülke açıklandı. Bunlar;

BOSNA HERSEK

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke - Resim 1

FAS

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke - Resim 3

UKRAYNA

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke - Resim 5

BREZİLYA

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke - Resim 7

ARJANTİN

Korona Yasakları Kalkıyor! İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke - Resim 9

Bu 5 ülkeye de Türkiye'den vizesiz seyahat yapılabiliyor.

SONRAKİ HABER