Koronavirüs Altını Vurmaya Devam Ediyor! Gram Altın ve Çeyrek Altın Yükseliyor

Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan yükselmenin esas nedeni yatırımcıların güvenli liman olan altına yönelmesi.

EKONOMİ 27.02.2020 - 08:38 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan yükselmenin esas nedeni yatırımcıların güvenli liman olan altına yönelmesi. Uluslararası arenada artan endişeler nedeniyle altın fiyatlarında yaşanan yükselme ve gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve ONS altın fiyatlarında oluşan son durumu sizlerle paylaşıyoruz.

Tüm dünyanın konuştuğu en önemli küresel kriz koronavirüs oldu. Koronavirüsün hızla yayılması, ölümlerin artması ve özellikle Ortadoğu ve Avrupa'da ölümlü vakaların yaşanması nedeniyle yatırımcıların endişesi arttı. Bu tür durumlarda her daim güvenli liman olarak görülen altın piyasasına yönelen yatırmcılar nedeniyle ONS altın fiyatları yükseldi.ALTIN FİYATLARINDA SON DURUMYaşanan bu son gelişmelerin ardından ise Türkiye'de altın fiyatları şu şekilde oluştu.28 Şubat Perşembe günü altın fiyatları: Gram altın yeni işlem gününün ilk saatlerinde 327 TL bandında bulunuyor. Çeyrek altın ise 540 TL'den işlem görüyor. Uluslararası piyasalarda ONS altın fiyatları ise 1651 Dolar seviyesinde. Bunun yanında Cumhuriyet altını 2 bin 202 TL, tam altın 2 bin 162 TL ve yarım altın ise 1081 TL'den işlem görüyor. Altın Fiyatlarında Yükselme Devam Edecek Mi?Altın fiyatlarında yaşanan hızlı sıçramanın ardından en merak edilen soru bu artışın kalıcı olup olmayacağı. Bu noktada uzmanlar ve analistler 3 başlık üzerinde duruyor. Birincisi Çİn'de hala salgın halinde bulunan koronavirüsün etkisinin artıp azalması, ABD Çin üretim verileri ve ticaret anlaşması ile Ortadoğu'da yaşanan gerilim.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@