Koronavirüs Vaka Sayılarının Patladığı Şehre İstanbul Ve Ankara'dan Polis Takviyesi Yapıldı

Koronavirüs vaka sayısı açısından Türkiye'nin lideri konumunda olan Samsun'a İstanbul ve Ankara'dan polis takviyesi yapıldığı bildirildi. Bu takviyelerin ardından kentte denetimler sıklaşırken işlek caddeler de tamamen bariyerlerle çevrildi.

Gündem 29.03.2021 - 14:26 29.03.2021 - 14:26 Serhat Karaman
Türkiye'de koronavirüs vaka sayıları kontrol edilemeyen illerin başında Samsun geliyor. Samsun'da vaka sayılarının hızlı bir şekilde yükselmesinin ardından ek tedbirler devreye sokulmaya devam ediliyor. Çok yüksek riskli iller arasında zirvede bulunan Samsun'da denetimler de çok sıkı bir şekilde yapılmaya başlandı.

SAMSUN'A İSTANBUL VE ANKARA'DAN POLİS TAKVİYESİ

Samsun'un en işlek caddeleri arasında bulunan ve insanların yoğun şekilde alışveriş yaptıkları merkez konumunda olan Mecidiye Caddesi'nin tüm ara sokak giriş ve çıkışlarında HES kodu uygulaması başlatılmıştı. Şehrin kalbinin attığı Çiftlik Caddesi'nde de bugünden itibaren HES kodu uygulamasına başlandı. Denetimlerin sağlanabilmesi için da Samsun'a Ankara'dan ve İstanbul'dan takviye polis ekipleri gönderildiği ve bu ekiplerin hemen denetimlere başladıkları bildirildi.

Mecidiye Caddesi'nde olduğu gibi Çiftlik Caddesi de tamamen bariyerlerle kapatıldı. Samsun polisi ile şehre gelen takviye polis ekipleri caddeyi tamamen denetim altına aldılar. Giriş çıkışlarla beraber 100'e yakın ara sokaklarda HES kodu kontrolü yapılmaya başlandı. Bazı ara sokaklarda ise denetimler sadece yayalara değil araçların içerisinde bulunan vatandaşlara da yapılmaya başlandı.

SAMSUN TEYAKKUZA GEÇTİ

Denetimler sırasında temaslı ve riskli grupta yer alan vatandaşlar için adli ve idari işlem yapılırken bu kişilerin evlerinden çıkmaması için de gerekli takibin yapıldığı bildirildi. Samsun'da vaka sayılarının azaltılması için kentte tam anlamıyla teyakkuza geçildi. Tüm polisler denetim görevinde yer alırken vatandaşların da hassasiyet içerisinde davranmaları istendi.

Yapılan denetim çalışmaları sırasında vatandaşlar polislere teşekkür ederken sıkı denetimin Samsun için ihtiyaç olduğunun da altını çizdiler. Samsun'da vaka sayıları oldukça riskli bir boyutta bulunuyor. Karadeniz'in en kalabalık şehri olan Samsun'un vaka sayılarının artması çevre illerde de endişe yaratıyor. Çevre illerle yakın temas halinde olunan Samsun'daki vaka sayılarının bu illerdeki vaka sayılarının yükselmesinde etkili olduğu bildirildi.

Öte yandan vaka sayılarının Samsun İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yakın takip altına alındığı ve son tedbirlerin vaka sayılarına yansıma şeklinde göre hareket edileceği bildirildi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@