Köy Zekeriyaköy Konut Projesinde Kapasite Artışı: 54 Konut Arttı, 14 Villa Azaldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesi ile yapılan Köy Zekeriyaköy projesinde kapasite artışı yapıldığı açıklandı. Buna göre projede inşa edilen konut sayısında artışa gidildi.

Köy Zekeriyaköy Konut Projesinde Kapasite Artışı: 54 Konut Arttı, 14 Villa Azaldı

İstanbul'un önemli konut projelerinden birisi olan Köy Zekeriyaköy hakkında mühim bir gelişme yaşandı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesi ile yapılan konut projesinde kapasite artışı gerçekleştirildiği bildirildi.

İstanbul'un son yıllarda kazançlı gayrimenkul yatırımı yapılabilmesi açısından dikkat çeken ilçelerinden olan Sarıyer'de Zekeriyaköy Mahallesi'nde Köy Zekeriyaköy konut projesinin inşası devam ediyor.

KÖY ZEKERİYAKÖY PROJESİNDE KAPASİTE ARTIŞI YAPILDI

Köy Zekeriyaköy projesinin içeriğinde bir kapasite artışı uygulaması yapıldı. Proje ilk duyurulduğunda 161 konutun inşa edileceği açıklanmıştı. Bu konutların yanında projede 87 adet de villa inşa edilmesi öngörülüyordu.

54 KONUT EKLENDİ 14 VİLLA AZALDI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından projenin kapasitesinde artırıma gidildi. Bu kapsamda 161 konutun yanına 54 adet daha konut eklendi. Buna karşın villa sayısı da 14 adet düşürülerek 73 adet olarak yeniden belirlendi. Son haliyle Köy Zekeriyaköy projesi kapsamında 215 konut ve 73 villa inşa edilecek.

KONUTLARIN BÜYÜKLÜK DAĞILIMLARI AÇIKLANDI

Köy Zekeriyaköy konut projesinde inşa edilecek olan konutların büyüklük seçenekllerinin 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 oldukları belirtildi. Proje kapsamında 117 adet 1+1 konut, 55 adet 2+1 konut, 71 adet 3+1 konut, 22 adet 4+1 konutun inşası planlandı.

Daha büyük ölçekli konut satın almayı isteyenler Köy Zekeriyaköy projesinde unutulmadılar. Bu kapsamda projede 17 adet 5+1 konut ve 6 adet 6+1 konut inşa edilecek.

YENİ KONUT BLOKLARINDA İNŞAAT KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

Projede gerçekleştirilen kapasite artışına bağlı olarak bazı değişiklikler de yapıldı. Buna göre 248 araçlık otoparkın yerine 288 araçlık otopark yapılacak. Konut bloğu sayısı ise 110 adetten 102 adete düşürüldü. İnşaatlarına başlanan ve devam eden konut bloklarında inşaatlar aynı şekilde sürecek. Bunun yanında yeni konut bloklarının inşaatları ise çok kısa bir süre içerisinde başlayacak.

YEŞİL ALANDA AZALMA OLDU

Köy Zekeriyaköy konut projesi 79.215 metrekarelik bir arazi üzerinde inşa ediliyor. Daha önce proje içerisinde yeşil alan olarak 30 bin metrekarelik alan planlanmıştı. Bunda da değişiklik yapılarak yeşil alan 26 bin metrekareye geriledi.