KPSS'siz Devlet Memuru Olmak İsteyenler Müjde! Darphane Kura İle En Az İlkokul Mezunu Kamu İşçi Alım İlanı Yayımladı

Darphane kura çekilişi ile işçi alım ilanı yayımladı. Darphane güvenli görevlisi alımı ve temizlik işçisi alımı için beklenen ilanı yayımladı. KPSS şartsız memur alımı için başvuru tarihi ve detaylar!

Emlak İş İlanları 24.01.2022 - 07:20 24.01.2022 - 07:22 Gülcan Özer

İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da, Dikilitaş Beşiktaş ve Cevizli Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere 52 kamu işçisi alımı yapılacağı ilan edildi. 

KPSS şartsız kamu işçi alım ilanı için açılan pozisyonlar ise güvenlik personeli alımı ve kamuya temizlik görevlisi alımı olarak sıralandı. Adaylar İŞKUR üzerinden başvuru yaparken başvuru yapan kişiler arasında ilk olarak kura çekilişi yapılacak, daha sonra adaylar yapılacak olan sözlü mülakat sınavı ile işe alınacaktır. 

KPSS ŞARTSIZ KAMU PERSONEL ALIMI! DARPHANE KAMU İŞÇİSİ ALIMI İÇİN BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI NELER?

İşe giren kişiler İstanbul'da çalışacakları için adayların İstanbul'da ikamet etme şartı bulunurken işe alınan kişiler için ise 2 aylık deneme süreci tanınacak. Bu sürenin sonunda kesin işe alım süreci işletilecek. En az ilkokul en fazla lise mezunu olan adayların 18 yaşını doldurmuş olması ve 35 yaşını aşmamış olması şartları aranacak. Temizlik görevlisi pozisyonunda bu şartlara ek olarak erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması şartı da aranacak. 

Darphane güvenlik görevlisi alımı için ise en az lise mezunu olmak, 2 senelik mesleki deneyime sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak ve silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak şartları da aranacak. 

darphane ilanı 1

darphane ilanı 2

darphnane ilanı 3darphane ilanı 4

darphane ilanı 5

darphane ilanı 6

DARPHANE İŞÇİ MAAŞLARI 2022 NE KADAR, DARPHANEDE ÇALIŞAN İŞÇİLER KAÇ TL MAAŞ ALIYOR?

Yayımlanan ilanda işe alınacak kişilerin maaş bilgilerine de yer verilirken "Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde işçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle göreve başlatılacaktır" ifadelerine yer verildi. 2022 yılı için asgari ücret maaşı 4 bin 250 TL olarak belirlenmişti. 

DARPHANE KPSS ŞARTSIZ İŞÇİ ALIMI 2022 BAŞVURU TARİHİ VE YERİ! 

Darphane işçi alımı iş başvuru formu İŞKUR üzerinden doldurulacak. Bugün itibari ile başlayan başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak ve 28 Ocak 2022 tarihinde sona erecek. 

DARPHANE İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİLİŞİ TARİHİ! KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru için 52 kişilik işçi kadrosu açılırken, başvuran kişi sayısının bu rakamın 4 katını aşması üzerine işe alınacak olan kişiler için kura çekimi yapılacak. Darphane kura çekilişi 23.02.2022 günü saat 14.00’de Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecek olup kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@