Kredi Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenler Dikkat! Finansbank, İNG, İş Bankası Düşük Faizli Borç Transferi Kredisi Veriyor!

Kredi borçlarını ödemekte zorluk yaşayan ve ödemeleri aksayanlara bankalar borç transferi kredisi vermeye devam ediyorlar. Hangi banka yüzde kaç faizle müşterilere borç transferi kredisi veriyor?

Finans 07.12.2021 - 22:44 07.12.2021 - 22:44 Engin Uzunoğlu

Son dönemlerde yaşanan ekonomik problemlerden dolayı vatandaşların daha önceden kullanmış oldukları kredilerin geri ödemelerinde sorunlar yaşanabiliyor. Hayat pahalılığı karşısında geçimlerini sağlamak için gelirlerinin büyük bir kısmını harcamak zorunda kalan vatandaşlar kredi borçlarını ise ödeyemiyorlar. Yaşanan bu aksama ise yeni ekonomik problemleri beraberinde getiriyor.

KARA LİSTE TEHLİKESİ TEDİRGİN EDİYOR

Kredi borçlarının geri ödemelerinde sorun yaşayan ve ödemeleri aksatan vatandaşlar çok ciddi finansal kayıplarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu durumda olan vatandaşlar öncelikle borçlarından dolayı yasal takibe maruz kalıyorlar. Yasal takiple beraber kredi borçları faizler ve diğer ekstra gider kalemleri ile yükseliyor. Kredi borçlarını arttıran bu durum sadece bu noktada kalmıyor. Kredi borçlarını ödeyemeyenler bankalar tarafından kara listeye alınabiliyor. Bir bankaya kredi borcu ödemeyerek sorunlu kredi borçlusu olan vatandaşlar tüm bankaların kara listelerinde yer aldıkları için bu kara listeden çıkana kadar bir daha kredi çekemiyorlar.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ NEDİR?

Bankaların müşterilerine verdikleri krediler arasında borç transferi kredisi de bulunuyor. Bu kredi kampanyası kapsamında müşteriler farklı bankalara olan kredi borçlarını yeni bir kredi hesabına taşıyabiliyorlar. Bu şekilde borç transferi kredisi kullanan müşteriler hem sorunlu kredilerindeki sorunları bertaraf ediyorlar hem de kredi borçlarını yeniden yapılandırabiliyorlar. Borç transferi kredisini her banka vermezken az sayıda banka tarafından verilen bu kredilere de yoğun bir ilgi gösteriliyor.

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYETİ NE KADAR?

iş bankası borç transferi kredisi maliyeti

İş Bankası tarafından sağlanan imkan olan borç transferi kredisinin maliyetleri merak ediliyor. Farklı bankalara olan kredi borçları İş Bankası'na taşınarak yeniden vadelendiriliyor. Bu maksatla borç transferi kredisinde müşterilere özel bir faiz oranı uygulanıyor. İş Bankası genellikle ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla borç transferi kredisi veriyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşterilere ihtiyaç kredisi faizi olan aylık yüzde 1,75 faiz uygulandığında aylık taksitler 597 TL oluyor.

İNG BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYETİ NE KADAR?

ing borç transferi kredisi maliyeti

İNG Bank müşterilerin farklı bankalara olan kredi borçlarını borç transferi kredisi ile taşımalarına imkan veriyor. Sorunlu kredileri sorunlu olmaktan çıkaran İNG Bank borç transferi kredisi ile uygun maliyetler uygulanıyor. 12 ay vadeli 15 Bin TL borç transferi kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,49 faiz uygulanıyor. Bu mali şartlarda kullanılan borç transferi kredisi için müşteriler aylık 1.399 TL taksit ödemesi yapıyorlar. 

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYETİ NE KADAR?

finansbank borç transferi kredisi maliyeti

Müşterilerine borç transferi kredisi imkanı veren bankalar arasında QNB Finansbank da yer alıyor. Bu kredi kampanyası kapsamında müşteriler uygun faizlerle kredi borçlarını QNB Finansbank'a taşıyabiliyorlar. QNB Finansbank müşterileri aylık yüzde 1,49 faizle borç transferi kredisi çekebiliyorlar. 36 ay vadeli 15 Bin TL borç transferi kredisi kullananlar bankaya her ay 568 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan toplam kredinin maliyeti ise 20.471 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@