Kredi Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenler Dikkat! İNG Bank'tan 3 Ay Taksit Ertelemeli Borç Transferi Kredisi!

Bankalardan kullandıkları kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşayanlara İNG Bank'tan güzel haber verildi. 3 ay taksit ertelemeli borç transferi kredisi İNG Bank tarafından müşterilere veriliyor.

Finans 20.01.2022 - 01:51 20.01.2022 - 01:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler vatandaşların kişisel bütçelerine olumsuz olarak yansımaya devam ediyor. Bir yandan geçin sıkıntısı yaşayan vatandaşlar diğer yandan da borçlarını ödeyip bütçelerini çevirmeye çalışıyorlar. Ancak son dönemlerde vatandaşların daha önceden kullanmış oldukları kredi taksitlerinde yoğun bir aksama yaşanması bankacılık istatistiklerine yansıyor. Bu finansal problemden kurtulmak isteyen vatandaşlar çözümü yine bankalarda arıyorlar. İNG Bank böyle bir finansal güçlük içerisine düşenlere borç transferi kredisi veriyor.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ NEDİR?

Borç transferi kredisi bazı bankaların müşterilerinin kredi borçlarını ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntıları çözen bir bankacılık ürünüdür. Bu krediyi kullanan müşteriler farklı bankalara olan kredi borçlarını tek bir bankada toplayabiliyorlar. Böyle bir işlemle beraber de ödemeleri aksayan krediler yeniden ödenebilir hale geliyorlar. Müşteriler ise yaşanan tüm aksamaları bertaraf edip farklı uygulamalara maruz kalmaktan kendilerini kurtarabiliyorlar. Borç transferi kredisi veren bankalardan birisi de İNG Bank oldu.

İNG BANK'TAN 3 AY TAKSİT ERTELEMELİ BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

İNG bank tarafından müşterilere borç transferi kredisi verilerek oldukça önemli bir finansal destek sağlanıyor. Bu kredi kampanyasının en bariz farklı özelliği ise müşterilerin 3 ay taksit erteleme imkanını kullanabilmeleri oluyor. Şartları uyan müşteriler İNG Bank'tan borç transferi kredisi kullanıp diğer bankalardaki kredi hesaplarını kapatarak İNG Bank'a taşıyorlar. Bununla da kalmayıp 3 ay süresince bankaya herhangi bir ödeme yapmıyor. Dolayısıyla 3 ay ödemesiz geçen dönemde bütçelerini normalleştirme imkanı elde ediyorlar. 3 aylık süre dolduğunda ise kredi borçları ödenmeye başlıyor.

İNG BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ İLE KREDİ TAKSİTLERİNİN MİKTARI DÜŞÜYOR

İNG Bank'tan borç transferi kredisi kullanan müşteriler kredilerini bir anlamda yapılandırmış oluyorlar. 36 ay vadeli çekilen ve 20 ay taksit ödemesi yapılmış bir kredi borç transferi kredisi ile İNG Bank'a taşındığı takdirde borçlu olunan tutar için 36 ay vadelendirme yapılabiliyor. Bu şekilde kredi taksitleri de düşmüş oluyor.

BORÇ TRANSFERİ MALİYET HESAPLAMASI

borç transferi kredisi maliyeti

İNG Bank'tan borç transferi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,99'dan başlayan faizlerle finansal destek veriliyor. Örnek maliyet tablosuna göre 36 ay vadeli 10 Bin TL'Lik kredi kullanan müşteriler bu kredinin geri ödemesini 417 TL'Lik taksitler halinde yapıyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@