Kredi Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenlere Özel Faizli Borç Transferi Kredisi Garanti BBVA'da

Kredi borçlarını ödemekte zorlanan müşterilere özel bir kredi kampanyası düzenleyen Garanti BBVA, oldukça uygun maliyetlerde borç transferi kredisi veriyor. Garanti BBVA borç transferi kredisi nedir?

Finans 03.10.2021 - 01:59 03.10.2021 - 02:03 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik gelişmeler vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Gelirleri sabit kalırken giderleri artan vatandaşlar borç ödeme dengelerini de kaybettiler. İlk ödemesi aksatılan borçlar ise daha önce çekilen kredilerin taksitleri oluyor. Ancak kredi taksitlerinin ödemelerinde aksama meydana gelmesinin ağır yaptırımları olabiliyor. 

ÖDENEMEYEN KREDİ BORÇLARI SORUNU ORTADAN KALKIYOR

Kredi borçlarının geri ödemelerinde aksama meydana gelen vatandaşlar için yasal süreçler başlatılabiliyor. Böyle bir durumda ise vatandaşları oldukça zorlu bir süreç bekliyor. Öncelikle bu borçlar üzerinde ekstra faizler eklenerek borç neredeyse iki katına çıkıyor. Ardından da bu vatandaşlar kara listeye alınarak bankacılık sektöründe adeta kilitleniyorlar. Kara listeye giren bir vatandaşın herhangi bir bankadan kredi kullanmasının imkanı kalmıyor. 

GARANTİ BBVA BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Garanti BBVA müşterilerden gelen talepleri değerlendirdikten sonra yeni bir kredi kampanyasının duyurusunu yaptı. Buna göre müşterilere borç transferi kredisi verilerek başka bankalara olan kredi borçlarının ödemeleri gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde kredi borçlarını Garanti BBVA'da toplayan müşteriler kara listeye girme sorunu ile de karşılaşmamış oluyorlar. 

KREDİ BORÇLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI

Garanti BBVA borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 36 aya kadar vadeli kredi kullanabiliyorlar. Diğer bankalardaki kredi borçlarını Garanti BBVA'ya taşıyan müşteriler bu borçları yeniden kredilendirdikleri için vade süresini uzatma imkanı da elde etmiş oluyorlar. 

Örnek verilecek olursa bir müşteri herhangi bir bankadan 36 ay vadeli 20 Bin TL kredi alıp 18 ay ödeme yaptığında bu kredi Garanti BBVA'ya taşınıyor ve 10 Bin TL kredfi yeniden vadelendirilerek 36 aylık kredi hesabı açılabiliyor. Böyllikle ödemesi güçleşen kredi taksit miktarı da hemen hemen yarı yarıya düşmüş oluyor.

Öte yandan Garanti BBVA'dan borç transferi kredisi kullanacak olan müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan krediler için 36 ay vade imkanı kullanırken 50 Bin TL üzeri krediler için ise 24 ay vade imkanı elde edebiliyorlar. Bu sınırlama tamamen BDDK'nın standart uygulamasından kaynaklanıyor. 

Garanti BBVA borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşterilere verilecek olan kredinin aylık faiz oranı da merak ediliyor. Ancak bu faiz oranı müşteriye özel olarak belirleniyor. Bunun için de Garanti BBVA standart bir faiz oranı açıklamadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@