Kredi Borçlarını Kapatan 50 Bin TL Borç Transferi Kredisi Kampanyası QNB Finansbank'ta

Borçlarını ödemekte zorlanan müşteriler için QNB Finansbank tarafından borç transferi kredisi veriliyor. Borç transferi kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Finans 28.07.2021 - 01:57 28.07.2021 - 02:05 Engin Uzunoğlu

Pandeminin ekonomik alana etkisi ile vatandaşların bütçelerinde derin sarsıntılar meydana geldi. Özellikle bazı sektörlerde çalışan vatandaşlar borçlarını ödeyemez hale geldiler. Hatta normalleşme sürecinin yaşanmasına rağmen ekonomik toparlanmayı kişisel bütçelerine yansıtamayan vatandaşlar için ödemeleri gereken borçlarda aksamalar devam ediyor. 

Borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için riskli bir süreç yaşanıyor. Özellikle bankalara olan kredi borçlarını aksatan vatandaşların bankacılık sektöründeki sicilleri olumsuz etkileniyor. Uzun yıllar boyunca yakalarını bırakmayacak olan kara liste kabusu yaşayan vatandaşlar ek kaynak ihtiyaçlarına dair arayışlar yapıyorlar. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ İLE FİNANSAL RAHATLAMA

Kredi borçarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar için bankalar borç transferi kredisi uygulamasını devreye soktular. Bu bankalardan birisi de QNB Finansbank oldu. QNB Finansbank müşterilerin diğer bankalara olan kredi borçlarını kolay bir şekilde ödemeleri ve bütçelerine denge getirmeleri amacıyla borç transferi kredisi kampanyasını devreye soktu.

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

QNB Finansbank'ın borç transferi kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler başka bankalaqra olan kredi borçlarıunı bu bankaya transfer edebilme imkanına kavuşuyorlar. Kredi borçları için borç transferi kredisi çeken müşterilerin tüm kredi borçları kapatılarak QNB Finansbank'ta yeni bir kredi hesabı açılmaktadır. 

EFT ÜCRETİ İSTENMİYOR

Borç transferi kredisi kullanan müşterilerin kredi borcu bulunan bankalara gönderilen paralar için herhangi bir EFT ücreti talep edilmemektedir. Çekilen borç transferi kredisi karşı bankaya sonraki iş gününde ulaşmaktadır. 

KONUT KREDİSİ VE EK HESAP BORÇLARI KAPSAM DIŞI

QNB Finansbank'tan borç transferi kredisi kullanan müşteriler karşı bankaya bilgi vermelidirler. Ayrıca QNB Finansbank borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşteriler başka bankalara olan konut kredisi ve ek hesap borçlarını kapatamamaktadırlar. QNB Finansbank'a olan kredi borçlarının ise borç transferi kredisi kullanılarak kapatılmasının mümkün olmadığı bildirildi.

50 BİN TL BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ HESAPLAMA

finansbank borç transferi kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan borç transferi kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,39 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşteriler her ay bankaya 1.858 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise bu yapılan ödemelerin toplamı 66.909 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@