Kredi Borçlarını Ödeyemeyenlere İNG Bank'tan 1,59 Faizli Borç Transferi Kredisi 

Kredi borçlarını ödeme konusunda aksamalar yaşayanlara İNG Bank tarafından borç transferi kredisi verilmeye devam ediliyor. Borç transferi kredisi nedir ve nasıl kullanılır?

Finans 23.02.2022 - 02:09 23.02.2022 - 02:09 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı vatandaşların kredi geri ödemelerinde bazı aksamalar meydana gelebiliyor. Bütçelerinde gelir - gider dengesi sarsılan vatandaşlar bankalara olan kredi borçlarını öderken oldukça zorlanıyorlar. Bir yandan geçimlerini sağlamaya çalışan vatandaşlar diğer yandan kredi borçlarından kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Ancak bu ciddi bir finansal risk meydana getiriyor. Kredi borçlarının aksaması büyük mali sorunları da beraberinde getiriyor.

KREDİ BORÇLARI ÖDENMEZSE MALİ YÜK KATLANIYOR

Bankalar ile yapılan anlaşmalarla çekilen kredilerin taksitlerinde ödeme sıkıntı yaşanması ciddi mali sorumlulukları beraberinde getiriyor. Bu ödeme eksikliğinden dolayı bankalar yasal takip kozunu kullanabiliyorlar. Kredi borcunun yasal takibe girmesi müşterinin borcunun katlanması anlamına geliyor. Yapılan uyarılara rağmen kredi bırcu ödenmezse müşterinin kredi borcu üzerine çeşitli eklemeler yapılıyor. Zaten borcunu ödeyemeyen müşteri artık ödenmesi mümkün olmayan bir borçla karşı karşıya kalıyor. 

Kredi borçlarının ödenmemesinin bir diğer sonucu da müşterinin kara listeye girmesidir. Kara listeye giren müşteri için bankalardan kredi çekmek veya kredi kartı çıkartmak gibi imkanlar ortadan kalkıyor. Herhangi bir banka kara listede olan müşteriye ne kredi veriyor ne de kredi kartı müşterisi olarak onaylıyor. Bundan dolayı kara listeye girmeden kredi borçlusu müşteriler bir çözüm üretmek zorundalar. Bu durumda olan müşterilere İNG Bank tarafından borç transferi kredisi veriliyor. Borç transferi kredisi ile müşterinin olası tüm riskleri ortadan kalkıyor.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FIRSATI ING BANK'TA

İNG Bank tarafından düzenlenen kredi kampanyası ile müşterilerin farkı bankalara olan kredi borçları sorun olmaktan çıkıyor. Hatta birden fazla ihtiyaç kredisi borç transferi kredisi ile kapatılıp İNG Bank'a taşınabiliyor. Bu şekilde müşterinin kredi borcu tek bir yerden kontrol edilebiliyor. Bu da ciddi bir kolaylık anlamına geliyor. 

İNG Bank'ın müşterilere sağladığı imkan olan borç transferi kredisi aynı zamanda kredi yapılandırması gibi vazife görüyor. Bu şekilde kredilerini taşıyan müşteriler yeniden vadelendirme yaparak kredi taksitlerini daha düşük miktarlara getirebiliyorlar. Bu da ödeme kolaylığı imkanı sağlıyor.

ING BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ing bank borç transferi kredisi maliyet hesaplaması-1

İNG Bank tarafından müşterilere verilecek olan borç transferi kredisi için örnek maliyet hesaplaması paylaşıldı. Buna göre müşteriler borç transferi kredisi çekmek istediklerinde aylık yüzde 1,59'dan başlayan faizlerle kredi çekebiliyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@