Kredi Borcu Olan Çiftçiler Dikkat! Borcunuzu Ziraat Bankası'ndan Faizsiz, 60 Ay Vade İle Ödeyebilirsiniz!

Ziraat Bankası, kredi borcu takibe giren çiftçilere müjdeyi verdi. Tarımsal kredi borcunu ödemekte zorlananlar hem faizsiz hem de 60 ay taksitle borcunu kapatabilecek.

Finans 09.02.2022 - 15:00 09.02.2022 - 15:00 Büşra Uluşen

Çiftçi bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, her dönem olduğu gibi şimdi de çiftçilerin üzerinden desteğini eksik etmiyor. Ziraat Bankası, borcu olan çiftçiler için rahat bir nefes aldıracak taksitlendirme planını açıkladı.

ÇİFTÇİLERE ÖZEL FAİZSİZ 60 AY BORÇ TAKSİTLENDİRME!

Ziraat Bankası, takip hesaplarında borcu olan tarımsal kredileri müşterilerinin takipteki tarımsal kredilerine ödeme kolaylığı getirecek. Banka, tarımsal faaliyette bulunan müşterilerin tüm ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğe ek olarak, ödeme zorluğu yaşayan tarımsal kredi borçlusu müşterilerine de ödeme kolaylığı sağlanacak. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, yapılacak bu ödeme kolaylığı ile 30 Kasım 2021 tarihinde takip hesaplarında borcu olan tarımsal kredili müşterilerin, takipteki tarımsal kredilerine yönelik ödeme kolaylığı sunulacağını ve uygulamanın 31 Mart 2022 tarihine kadar süreceğini bildirdi. 

ziraat tarım

Takip hesaplarında bulunan tarımsal kredi borcunun peşin ödenmesi halinde, kredilerin takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için, temerrüt ya da başka bir ad altında faiz talep edilmeyeceğinin altı çizilirken, borcun tek seferde ödenmesi halinde faizsiz 60 aya kadar taksitlendirilebileceği bilgisi verildi.

Recep Türk konu hakkında şunları söyledi: ''Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edecek olan Ziraat Bankası, tarım sektöründe kredi kullanmış olup, ödeme güçlüğü nedeniyle takip hesaplarında bakiyesi olan müşterilerimize büyük bir ödeme kolaylığı sağlanmıştır '' dedi. Türk, ödeme kolaylığından faydalanmak isteyen müşterileri Ziraat Bankası şubelerine davet etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@