Kredi Çekemeyenlere Müjde Gibi Haber! Vakıfbank Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Kredi çekemeyenler için Vakıfbank'tan ipotekli ihtiyaç kredisi fırsatı var. İşte kampanyalı kredinin nasıl kullanılacağına dair tüm detaylar ve şartlar.

Finans 15.11.2021 - 17:58 15.11.2021 - 17:58 Mustafa KARAGÖZ

Geliri yetmediği ya da kredi sicili yeterince temiz olmadığı için kredi çekmekte zorlananlara müjde gibi bir haberimiz var. Vakıfbank, konut teminatlı ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaya başladı. Sahip olduğunuz konutu bankaya teminat olarak vermeniz koşuluyla yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi çekebilecek, size özel vadeler sayesinde borcunuzu zorlanmadan ödeyeceksiniz. Tüm detaylar için haberimizi okumaya devam edin.

Vakıfbank, yüksek tutarda kredi çekemeyenler için yeni bir kredi harekatı başlattı. Bankalara yüksek tutarlı kredi başvurusunda bulunduğunuzda talepleriniz reddediliyorsa siz de bu özel kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Borç süresince sahibi olduğunuz konut üzerinde Vakıfbank ipoteğinin olacağı bu kredide borçlarınızı ödemeniz ve kredinizi kapatmanız durumunda tapu üzerindeki ipoteği kolayca kaldırabiliyorsunuz.

Uygun Oranlar ve Size Özel Vadelerle Kredinizi Hemen Alın

Konut teminatlı tüketici kredisi ile 36 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunurken gelir belgenizle beraber ipoteğe vereceğiniz gayrimenkulün fotokopisini ya da dijital görüntüsünü bankaya ibraz etmeniz gerekiyor. Başvuru aşamasında söz konusu gayrimenkul için ekspertiz süreci başlatılıyor. Ekspertiz sonucunda söz konusu taşınmaza ipotek konulması ile alakalı bir engel bulunmuyorsa ekspertiz değerinin %80’ine kadar nakit kredi çekebiliyorsunuz.

Teminatlı ihtiyaç kredisi 50.000 TL’ye kadar olan taleplerde 36 ay, 50.000 TL’yi aşan taleplerde ise 24 ay olacak şekilde düzenlenebilmekte. Dilerseniz ödemelerinizi aylık ya da 3 ayda bir olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Kredi kullanımı öncesinde bankaya tapusunu ibraz ettiğiniz gayrimenkule Vakıfbank tarafından ipotek konuluyor. Az önce de belirttiğimiz üzere borcunuz sona erdikten sonra ipotek kaldırma işlemlerini başlatabiliyorsunuz. 

Vakıfbank’tan 100.000 TL gayrimenkul teminatlı ihtiyaç kredisi çektiğinizde ve kredinizi 24 ay şeklinde taksitlendirdiğinizde aylık ödemeniz 5.246,47 TL’ye, toplam geri ödeme tutarı ise 126.440,28 TL'ye denk geliyor. Bankanın kabul etmesi ve ekspertiz tutarının %80’ini aşmamak kaydı ile daha yüksek tutarlı kredi başvurusunda da bulunabiliyorsunuz. Kredi notunuzun ve gelirinizin yeterli olması halinde banka tarafından daha yüksek tutarlı başvurularınızın kabul edilmesi muhtemel. 24 ay vadede kullanacağınız 150.000 TL konut teminatlı ihtiyaç kredisinde ise aylık ödemeniz 3.934,85 TL, toplam ödeme tutarınız da 94.830,21 TL olarak hesaplanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@