Kredi Faizleri Düştü, Konut Satışları Coştu!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaş konut kredisi faiz indirimi ile yeniden alıma yöneldi. Bekleyen talebin bir anda harekete geçmesi ile beraber konut sektöründe hareketlilik başladı.

EMLAK HABERLERİ 10.09.2019 - 08:52 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Ev sahibi olmak isteyen vatandaş konut kredisi faiz indirimi ile yeniden alıma yöneldi. Bekleyen talebin bir anda harekete geçmesi ile beraber konut sektöründe hareketlilik başladı.

Bankalarda devam eden konut kredisi faiz oranı indirimleri vatandaşı yeniden ev almaya yönlendirdi. Kira Ödeme Yerine Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Sayısı Artıyor! Yapılan konut kredisi faiz indirimleri sonrası pek çok kişi kira ödemek yerine konut kredisi ödeyerek ev sahibi olmayı tercih etmeye başladı. Büyük illerde üniversite kazanan öğrencilerin aileleri dahi 4 sene kira ödemek yerine yatırım amaçlı konut almayı tercih ediyor. Durum böyle olunca konuta talebin artması ile beraber uzun süredir durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörü de hareketlendi. Ev satışları büyük hız kazanırken özellikle de hafta sonlarında markalı konut projelerinin satış ofislerine büyük yoğunluk yaşanmaya başlandı. En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı 0.79 Oldu! Bankalar tarafından başlatılan yeni konut kredisi kampanyaları ile en düşük konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından anlaşmalı konut projeleri için verilen 0.79 faiz oranı oldu. Diğer sıfır konutlar ve 2. el konutlar için en uygun konut kredisi faiz oranı yine kamu bankaları tarafından verilen 0.99 kredi oranı olurken, özel bankalarda en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,20 olarak TEB tarafından uygulanıyor. Okullar Açıldı, Konut Satışları ArtacakKonu hakkında değerlendirmede bulunan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, “Yılların trendi bize gösteriyor ki, okul açılınca sektörde de hareket başlar.Faiz indirimiyle başlayan satıştaki artışların bu hafta sonundan itibaren çok iyi seviyelerde devam etmesini bekliyoruz” diyerek satışların kademeli olarak artacağını söyledi.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@