Kredi Faizlerinde Ay Sonu İndirimi! Maliyetler Düştü Kampanyalı 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi kullanacaklar için ay sonu rakamları belli oldu. 31 Ocak tarihinde geçerli olan ve bankaların yeni ilan ettikleri faizler ile 10.000 TL ihtiyaç kredisinin maliyet tabloları haberimizde

Kredi Faizlerinde Ay Sonu İndirimi! Maliyetler Düştü Kampanyalı 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Şubat ayının girmesi öncesinde bankalardan ihtiyaç kredisi faiz güncellemesi geldi. Birçok özel banka faiz oranlarında indirime giderken kamu bankalarıyla faiz oranları arasındaki makas kapandı. İşte ihtiyaç kredisi faiz oranlarında oluşan ay sonu oranları ve 10.000 TL kredi için ödeme planları.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında en düşük oranlar yine kamu bankalarında. Şubat 2022 döneminde Halkbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'tan kredi kullanacak olan müşteriler yüzde 1.55'ten başlayan faizlerden yararlanacaklar. Özel bankaları tercih edecek olan vatandaşlar ise yüzde 1.85'ten başlayan faizlerle kredi kullanabilecekler. Ayrıca bankalar bu dönemde 3 ay erteleme imkanları da sağlanıyor.

EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARI

En düşük faiz oranı yüzde 1.55 olarak açıklanırken bu faiz oranları Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından sağlanıyor.

Bankalar bu oranı maaş müşterisi olan vatandaşlara sağlıyorlar. Bunun dışında kamuda çalışanlar, özel sektörde çalışanlar ve emekliler için ilan edilen ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1.63, yüzde 1.69 ve yüzde 1.71 olarak uygulanıyor.

ihtiyaç kredisi 31 ocak 3

Vatandaşlar kendi durumlarına uygun olarak ilan edilen faiz oranlarından yararlanabilirler. Ayrıca 3 bankada müşterilerine 3 ay - 92 gün erteleme ile sağlıyorlar.

ÖZEL BANKALARDA FAİZ ORANLARI

Özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları ise yüzde 1.85 bandından başlıyor. Faiz oranları yüzde 2.44 seviyesine kadar çıkıyor. Müşteriler banka tercihine göre farklı maliyet oranlarında kredilerini kullanabilecekler.

İlan edilen faiz oranlarına bakıldığında CEPTETE yüzde 1.85, İNG Bank yüzde 1.94, QNB Finansbank ise yüzde 1.89 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. Bu bankaların dışında Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.44, Türkiye İş Bankası yüzde 2.20, Denizbank yüzde 2.52 ve Garanti ise yüzde 2.74 faizle kredi veriyor.

ihtiyaç kredisi 31 ocakihtiyaç kredisi 31 ocak 2

Özel bankalardan ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlara da 3 ay erteleme olanağı sağlanır. Ayrıca özel bankalar kredi kullanımlarında müşterilerine kredi risk puanı uygulamasına göre kredi faiz oranı sunarlar. TEB, İNG Bank, QNB Finansbank gibi bankalardan kredi çekecek olan vatandaşların kredi puanları çok güvenilir seviyede olması durumunda daha düşük faizle kredi çekebilecekler. Kredi puanı düşük olanlar ise daha yüksek maliyetle kredi çekebilecekler.