Kredi Faizlerinde Efsane Cuma Oranları! Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredisi Çekeceklerin Beklediği Liste Geldi

Bankaların hafta sonu öncesinde ilan ettikleri kredi faiz oranlarını en uygun maliyetli, en avantajlı paketler halinde sıraladık. İşte en ucuz, en düşük faizli, en düşük maliyetli krediler.

Finans 15.10.2021 - 14:39 15.10.2021 - 14:39 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi kullanarak ev alacaklar için, nakit ihtiyacı olanlar için tüketici kredisi ve araba alacaklar, yenileyecekler için taşıt kredisi oranları yenilenme içerisinde. 

Bankaların son dönemde yeniledikleri oranlar sonrasında haftasonu öncesinde oluşan kredi maliyet oranları ile en uygun maliyetle kredi veren bankalar listesini hazırladık. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ORANLARI

Ekim ayının tam ortasında bulunduğumuz şu günlerde ihtiyaç kredisi kullanımlarında ön planda olan 3 banka en düşük faize sahip. Özel şartların yer aldığı kredi faizlerine dair sıralama QNB Finansbank, İNG Bank ve TEB olarak sıralandı. 

QNB Finansbank nakit ihtiyacı olan müşterilerine 36 ay vade ile 50.000 TL, 24 ay vade ile 70.000 TL kredi sağlıyor. Tanışma kredisi kampanyasıyla müşteriler aylık yüzde 1.34 oranla kredi çekebilecekler. 

İNG Bank bir önceki ay başlattığı kampanyasını ekim ayına göre güncellendi. Müşterilerinin belli bir limite kadar olan kredi taleplerini ilk defa İNG Bank ile çalışma şartı ile yüzde 1.35 faizle yanıtlayacak. 

TEB ise sadece kredi risk puanının yüksek olması şartıyla müşterilerine ihtiyaç kredisi sağlayacak. En düşük faiz oranlarından birisine sahip TEB 3 ay ertelemeli kredisini yüzde 1.45 faizle sunuyor. 

efsane cuma kredi 15 ekim (2)

EV ALMAK İSTEYENLERE KONUT KREDİSİ

Konut kredisi faiz oranlarında çok sayıda banka birbirine yakın maliyetler sunuyorlar. Öyle ki devlet bankalarının sunduğu imkanlara özel bankalarda dahil oldu. 

Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası müşterilerinin ev almalarına yüzde 1.37 faizle aracılık ediyorlar. 

Halkbank ve İş Bankası'ndan 120 ay vadeli ödeme planıyla konut kredisi kullanacaklara yüzde 1.38 faizle kredi verilecek. 

Yapı Kredi Bankası'nın kampanyalı kredisi kapsamında müşteriler aylık yüzde 1.39 faiz oranıyla konut kredisi çekebilecekler. 

efsane cuma kredi 15 ekim (1)

ARABA ALACAKLAR İÇİN TAŞIT KREDİSİNDE SON DURUM

Taşıt kredisi kullanımlarına dair bankalar ek şartlar uyguluyorlar. Aracın 120.000 TL altı olması halinde yüzde 70 kredi limiti sağlanırken yine 120.000 TL limiti vade süreci belirlemesinde önemli. 

Halkbank 48 ay vadeli taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.50 seviyesinde olup en düşük maliyetli kredi konumunda. 

Listenin ikinci sırasında Albaraka Türk Katılım Bankası'nın yüzde 1.52'lik taşıt finansmanı var. Kuveyt Türk'ün oranı yüzde 1.53

Bir diğer düşük faizli kredi yüzde 1.54 aylık faiz oranıyla Yapı Kredi Bankası'nda yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@